15:36 | 01.06.10 | Նորություններ | 4115
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հանձնարարել է կառավարությունում ստեղծել երկակի նշանակության ապրանքների եւ տեխնոլոգիաների արտահանման հարցերով աշխատանքային խումբ:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունում, այսօր Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացմանն աջակցող խորհրդի (ՏՏԶԱԽ) նիստում, որը ղեկավարել է վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, «Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության» (UITE) տնօրեն Կարեն Վարդանյանը հանդես է եկել երկակի նշանակության ապրանքների եւ տեխնոլոգիաների արտահանման ու ՀՀ տարածքով դրանց տարանցիկ փոխադրման վերահսկողության խնդրի մասին վերլուծական զեկույցով:
Նիստի մասնակիցները քննարկել են նաեւ համապատասխան օրենքում փոփոխություններ կատարելու անհրաժեշտության եւ նպատակահարմարության հարցը: Աշխատանքային խումբը, որը կստեղծվի ՀՀ վարչապետի հանձնարարությամբ, պետք է քննարկի եւ ներկայացնի գրավոր առաջարկություններ օրենքի իրականացման ընթացակարգերի հստակեցման եւ բարելավման վերաբերյալ:
Խորհրդի նիստում քննարկվել են նաեւ «Armtech-2010» համաժողովի կազմակերպման խնդիրները, էլեկտրոնային հասարակության ձեւավորման հայեցակարգը եւ ինտերնետ թրաֆիկի փոխանակման կենտրոնի հիմնադրամի ստեղծումը:

15:36 | 01.06.10 | News | 4436
Yerevan/Mediamax/. Prime Minister of Armenia Tigran Sargsyan charged to establish a workgroup on production export and dual-propose technology issues in the government.
Mediamax was informed in the press service of Armenian government, Union of Information Technology Enterprise of Armenia Chair Karen Vardanyan presented an analytical report on production export and dual-propose technology and their transit control at Council for Advancement of Information Technologies Development session, headed by Prime Minister today.
Session participants also discussed the necessity and reasonability to make amendments in the correspondent law. Workgroup should discuss and present offers on adjustment and improvement of law implementation process in a written form.
Organizational issues of “Armtech-2010” summit, the concept of electronic society formation and establishment of Fund for Internet Traffic Exchange were also discussed at the Council`s session.