Ընկերության ղեկավար Բրունո Դյութուա
Երեւան/Մեդիամաքս/. Հայաստանում Orange-ի ծառայությունների մատուցման արդյունքում, ոչ պաշտոնական տվյալներով, երկրում ինտերնետ-սպառողների թիվը կրկնապատկվել է, այսօր ասել է ընկերության ղեկավար Բրունո Դյութուան:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր Հայաստանում Orange-ի ծառայությունների մատուցման առաջին վեցամսյակի արդյունքներով Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում Բրունո Դյութուան տեղեկացրել է, որ ներկայումս ընկերության ակտիվ բաժանորդների թիվը կազմում է շուրջ 250 հազար, որից 225 հազարը ձայնային ծառայությունների սպառողներ են, իսկ 25 հազարը` ինտերնետ-բաժանորդները:
«Orange-ն իսկական հեղափոխություն է կատարել ՀՀ ինտերնետային ծառայությունների շուկայում: Մենք հպարտությամբ նշում ենք, որ ունենք Հայաստանի ամենալայն 3G+ ցանցը, որը մատչելի է բնակչության 83%-ին: Մենք հայաստանյան շուկայում առաջինն ենք ներկայացրել iPhone, Android համակարգով աշխատող HTC սմարթֆոններ, ինչպես նաեւ բազմաթիվ այլ հարմարավետ եւ նորարարական ծառայություններ»,- ասել է Բրունո Դյութուան:
Անդրադառնալով ընթացիկ տարում զարգացման առաջնահերթ ուղղություններին` Բրունո Դյութուան ասել է, որ ընկերությունը կկրկնապատկի ինտերնետի թողունակությունը, իր խանութների ցանցը մինչեւ տարեվերջ կհասցնի 80-ի (ներկայիս 43-ից), իսկ մինչեւ օգոստոսի վերջ կընդլայնի 2G եւ 3G+ ցանցերը` իր ծառայությունները հասանելի դարձնելով ՀՀ բնակչության 93%-ի համար:
Բրունո Դյութուան ասել է, որ Հայաստանում Orange-ի ներդրումների ծավալն ընթացիկ տարում կկազմի $50 մլն (նախորդ տարի օպերատորի ներդրումների ծավալը կազմել է շուրջ $180 մլն):

14:13 | 05.05.10 | Новости | 5027
Ереван/Медиамакс/. В результате прихода Orange в Армению, по неофициальным данным, число интернет-пользователей в стране удвоилось, сказал сегодня глава компании Бруно Дютуа.
Как сообщает Медиамакс, выступая сегодня в Еревана на пресс-конференции по итогам первых 6 месяцев предоставления услуг Orange в Армении, Бруно Дютуа сообщил, что в настоящее время число активных абонентов компании составляет около 250 тыс, 225 тыс. из которых - пользователи голосовых услуг, а 25 тыс - интернет-абоненты.
«Orange произвел настоящую революцию на рынке интернет-услуг Армении. Мы с гордостью отмечаем, что у нас самая обширная сеть 3G+ в Армении, доступная для 83% ее населения. Мы первыми на армянском рынке представили iPhone, смартфоны HTC с операционной системой Android, а также множество других удобных и новаторских услуг», - сказал Бруно Дютуа.
Обращаясь к приоритетным направлениям развития в текущем году, Бруно Дютуа сказал, что компания удвоит пропускную способность интернета, расширит до конца года сеть своих магазинов до 80-ти (с нынешних 43-х), а до конца августа расширит сети 2G и 3G+, сделав свои услуги доступными для 93% населения Армении.
Бруно Дютуа сказал, что объем инвестиций Orange в Армении в текущем году составит $50 млн (в прошлом году объем инвестиций оператора составил около $180 млн).