Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը շարունակում է կրթական աշխատանքները, որոնց նպատակը ուսումնական ծրագրերը բիզնեսի արդի պահանջներին մոտեցնելն է:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի դպրոցի ուսումնական երրորդ փուլի վերջում, որը կընթանա մայիսի 4-ից 6-ը, ընկերության հետ համագործակցող համալսարանների ուսանողները գործնական գիտելիքներ կստանան տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում, Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում:
Անցկացվող դասընթացի շրջանակներում ուսանողներին կներկայացվեն այնպիսի հարցեր, ինչպիսիք են բջջային հաղորդակցություն ապահովող ժամանակակից տեխնոլոգիաները եւ հեռահաղորդակցության ոլորտի վերջին նվաճումները:
«Հայաստանյան մի շարք բուհերի հետ ստորագրված համատեղ հուշագրում ընդգրկված ծրագրերի իրականացումն իրապես կաջակցի ուսանողների մասնագիտական աճին եւ զարգացմանը»,- ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրենը Ռալֆ Յիրիկյանը:

10:26 | 05.05.10 | Новости | 2922
Ереван/Медиамакс/. «ВиваСелл-МТС» продолжает образовательные программы, целью которых является приближение учебных программ профессиональной подготовки к требованиям бизнеса.
По окончании третьего этапа Школы «ВиваСелл-МТС», который пройдет с 4 по 6 мая, студенты сотрудничающих с оператором вузов получат практические навыки в сфере информационных технологий, сообщили Медиамакс в пресс-службе компании.
В рамках проводимого курса студентам будут представлены современные технологии обеспечения мобильной связи, последние достижения в области телекоммуникаций.
«Реализация проектов, предусмотренных подписанным с рядом вузов Армении меморандумом о взаимопонимании станут действенной помощью в профессиональном росте и развитии студентов», - сказал гендиректор «ВиваСелл-МТС» Ральф Йирикян.