Երեւան/Մեդիամաքս/. «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ը շարունակում է կրթական աշխատանքները, որոնց նպատակը ուսումնական ծրագրերը բիզնեսի արդի պահանջներին մոտեցնելն է:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի դպրոցի ուսումնական երրորդ փուլի վերջում, որը կընթանա մայիսի 4-ից 6-ը, ընկերության հետ համագործակցող համալսարանների ուսանողները գործնական գիտելիքներ կստանան տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում, Մեդիամաքս-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում:
Անցկացվող դասընթացի շրջանակներում ուսանողներին կներկայացվեն այնպիսի հարցեր, ինչպիսիք են բջջային հաղորդակցություն ապահովող ժամանակակից տեխնոլոգիաները եւ հեռահաղորդակցության ոլորտի վերջին նվաճումները:
«Հայաստանյան մի շարք բուհերի հետ ստորագրված համատեղ հուշագրում ընդգրկված ծրագրերի իրականացումն իրապես կաջակցի ուսանողների մասնագիտական աճին եւ զարգացմանը»,- ասել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ»-ի գլխավոր տնօրենը Ռալֆ Յիրիկյանը:

10:26 | 05.05.10 | News | 4251
Yerevan/Mediamax/. “VivaCell-MTS” continues educational programs, aiming at making educational programs on professional training closer to business requirements.
Upon completion of “VivaCell-MTS” School third stage, which will take place on May 4-6, the students of higher educational institutions, which cooperate with the operator, will gain practical skills in the sphere of information technologies, Mediamax was informed in the press service of the company.
Within the framework of the course in process, students will be presented with modern technologies of provision of mobile connection, the recent achievements in the sphere of telecommunications.
“Implementation of projects, provided for the memorandum of understanding, signed with a number of higher educational institutions n Armenia, will become efficient help in professional growth and development of students”, General Manager of “VivaCell-MTS” Ralph Yirikian stated.