12:58 | 20.04.10 | Նորություններ | 5195
Երեւան/Մեդիամաքս/. VivaCell-MTS բջջային օպերատորը եւ Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) այսօր քաղաքացիներին կոչ են արել ապրիլի 22-ին մասնակցել Ծիծեռնակաբերդ հուշահամալիրի տարածքում կայանալիք ծառատունկին` նվիրված Հայոց ցեղասպանության 95-ամյա տարելիցին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս գործակալությունը, այսօր Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում VivaCell-MTS-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ այս միջոցառումը կենտրոնականը կլինի «Կանաչ սերունդ» արշավի շրջանակներում:
Ապրիլի 22-ին Ծիծեռնակաբերդ հուշահամալիրի տարածքում կտնկվեն Արեւմտյան Հայաստանից բերված 95 տնկիներ:
Ռալֆ Յիրիկյանը տեղեկացրել է, որ FPWC-ն եւ VivaCell-MTS-ը ԱՄՆ-ում ձեռք են բերել 20 անուն արժեքավոր գրքեր մասնավոր հավաքածուներից, որոնք կնվիրեն Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի գրադարանին:
«Այդ գրքերում հավաքված են Ցեղասպանությունը վերապրածների վկայությունները, սկզբնաղբյուրների տեղեկություններ, որոնք կհամալրեն Թանգարան-ինստիտուտի գրադարանը»,- նշել է VivaCell-MTS-ի գլխավոր տնօրենը:

12:58 | 20.04.10 | News | 5498
Yerevan/Mediamax/. “VivaCell-MTS” mobile connection operator and the Foundation for the Preservation of Wildlife and Cultural Assets (FPWC) urged Armenian citizens today to participate in seedling planting on April 22 on the territory of the memorial complex of Tsitsernakaberd, dated to the 95th anniversary of the Armenian Genocide.
Mediamax reports that, speaking at the news conference in Yerevan, General Manager of VivaCell-MTS Ralph Yirikian stated that the given event will become the central one within the framework of “Green Generation” campaign, which will last a month.
On April 22, 95 seedlings, supplied from Western Armenia, will be planted on the territory of Tsitsernakaberd memorial complex.
Ralph Yirikian informed that FPWC and VivaCell-MTS have purchased 20 items of rare books from private collections in the USA, which will be handed over to the “Golden Fund” of the Armenian Genocide Museum Institution’s Library.
“Evidence of the people, who had lived through the Genocide, as well as information from prime sources are collected in these books. They will replenish the Museum Institute’s Library”, General Director of “VivaCell-MTS” stated.