10:12 | 20.04.10 | Նորություններ | 4348
Երեւան/Մեդիամաքս/. VivaCell-MTS բջջային օպերատորը եւ Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) Վանաձորում գործարկել են «Կանաչ դպրոց» ծրագիրը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են VivaCell-MTS-ի մամուլի ծառայությունում, ծրագիրը մեկնարկել է «Կանաչ սերունդ 2010» արշավի շրջանակներում:
Մինչեւ հունիս Վանաձորի թիվ 10 միջնակարգ դպրոցի աշակերտները պլաստիկ շշեր եւ օգտագործված թուղթ կհավաքեն տարբեր կառույցներից եւ կհանձնեն «Արեւորդի» էկո-ակումբին, որը թափոնը կհանձնի վերամշակող ընկերության:
FPWC-ն ողջ հասույթը կուղղի դպրոցի հարակից տարածքը կանաչապատելուն, իսկ ամենաակտիվ աշակերտները նվերներ կստանան FPWC-ի եւ VivaCell-MTS-ի կողմից:

Ереван/Медиамакс/. Мобильный оператор VivaCell-MTS и Фонд по сохранению дикой природы и культурных ценностей (FPWC) запустили в Ванадзоре проект «Зеленая школа».
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе VivaCell-MTS, проект запущен в рамках кампании «Зеленое поколение 2010».
До июня ученики общеобразовательной школы N 10 Ванадзора будут собирать пластиковые бутылки и макулатуру и сдавать их в эко-клуб «Ареворди» для последующей передачи на мусороперерабатывающее предприятие.
Все вырученные средства FWPC направит на посадку деревьев около школы, а самые активные ученики получат призы от FPWC и VivaCell-MTS.