Երեւան /Մեդիամաքս/. VivaCell-MTS բջջային օպերատորը եւ երեւանյան ութ բուհեր այսօր փոխգործակցության մասին հուշագիր են ստորագրել:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, հուշագրի շրջանակներում բուհերի լավագույն ուսանողները /Երեւանից եւ մարզերից/ ուսումնական պրակտիկա կանցնեն VivaCell-MTS-ում:
“Մեր ընկերությունը ստանձնել է տեսականի եւ գործնականի միջեւ առկա ճեղքը լրացնելու պատասխանատվությունը: Դրանով մենք կլուծենք միանգամից մի քանի խնդիր. Հայաստանի երիտասարդությունը ձեռք կբերի գիտելիք, կարթնանա մրցակցության ոգին, եւ երիտասարդները կմտածեն իրենց կարիերայի վաղվա օրվա մասին”,- ասել է VivaCell-MTS-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Երեւանի պետական համալսարանի ռեկտոր Արամ Սիմոնյանը VivaCell-MTS-ին շնորհակալություն է հայտնել ընձեռված հնարավորության համար եւ հույս է հայտնել, որ մյուս խոշոր ընկերությունները եւս կհետեւեն ընկերության օրինակին:

Ереван /Медиамакс/. Сотовый оператор VivaCell-MTS и восемь ереванских вузов подписали сегодня меморандум о взаимодействии.
Как сообщает агентство Медиамакс, в рамках меморандума лучшие студенты вузов из Еревана и регионов пройдут практику в VivaCell-MTS.
«Наша компания взяла на себя ответственность восполнить существующий пробел между теорией и практикой. Этим мы решим сразу несколько вопросов: молодежь Армении приобретет знания, проснется дух конкуренции, и молодые люди задумаются о завтрашнем дне своей карьеры», - сказал гендиректор VivaCell-MTS Ральф Йирикян.
Ректор Ереванского государственного университета Арам Симонян поблагодарил VivaCell-MTS за предоставленную возможность и выразил надежду, что другие крупные компании также последуют этому примеру.