09:59 | 29.07.09 | Նորություններ | 4847
Mobbis ընկերությունը ազդարարել է SMS եւ WAP-push հաղորդագրությունների փոխանակման նոր ապրանքատեսակի թեստավորման մեկնարկը
Երեւան /Մեդիամաքս/. Mobbis ընկերությունը հայտարարել է իր MOBBIS SMS GATEWAY /www.freesmpp.net/ նոր ապրանքատեսակի անվճար բետա-թեստավորման մեկնարկի մասին:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են Mobbis-ում, ծրագիրն ապահովում է SMS եւ WAP-push հաղորդագրությունների փոխանակումը եւ դրանց ընդունման ու փոխանցման բազմաթիվ առանձին ալիքների միջեւ հաղորդակցություն հաստատելու հնարավորություն է ընձեռում:
MOBBIS SMS GATEWAY-ը ներառում է համաժամանակյա աշխատանքի հնարավորություն SMPP եւ HTTP կապի ալիքներում: Ընկերությունում հայտնել են, որ ծրագիրը կարող է մշակել վայրկյանում մինչեւ 100 SMS հաղորդագրություն, միաժամանակ հանդես գալ ինչպես SMPP/HTTP-client, այնպես էլ SMPP/HTTP-server:
Համակարգը թեստավորվել է օրական ավելի քան 100 հազար SMS հաղորդագրությունների մշակման միջոցով, ունի հարմար բիլինգային համակարգ, իրական ժամանակի ռեժիմում վիճակագրության տրամադրման, ալիքների վիճակի համաժամանակյա դիտարկման, մեկ օրում մշակված հաղորդագրությունների հանրագումարային թվի e-mail ծանուցման համակարգեր:

09:59 | 29.07.09 | Новости | 5175
Ереван /Медиамакс/. Компания Mobbis открыла бесплатное бета-тестирование своего нового продукта MOBBIS SMS GATEWAY - http://www.freesmpp.net/.
Как сообщили сегодня Медиамакс в Mobbis, программа обеспечивает обмен SMS, WAP-push сообщениями и предоставляет возможность установить маршрутизацию сообщений между множеством отдельных каналов приема и передачи SMS и WAP-push сообщений.
MOBBIS SMS GATEWAY включает в себя возможность одновременной работы по протоколам  связи SMPP и HTTP. В компании сказали, что программа способна обрабатывать до 100 SMS сообщений в секунду, а также одновременно выступать как SMPP/HTTP-client так и SMPP/HTTP-server .
Система тестировалась посредством обработки более 100 тысяч SMS сообщений в день,  имеет удобную биллинговую систему, обладает системами предоставления статистики в режиме реального времени, одновременного мониторинга состояния каналов, e-mail оповещения о суммарном количестве обработанных за день сообщений.