12:40 | 27.06.09 | Նորություններ | 5078
Երեւան /Մեդիամաքս/. Երեւանում կայացել է կոնտեքստային ինտերնետային գովազդի Adbook ծառայության շնորհանդեսը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, հունիսի 26-ին ելույթ ունենալով միջոցառմանը` նախագծի ղեկավար Ալեքսանդր Հակոբյանը նշել է, որ կոնտեքստային գովազդը ինտերնետային գովազդի ամենաարագ զարգացող տեսակն է:
Adbook-ը ծառայություններ է մատուցում այս տարվա մարտից եւ արդեն ունի մոտ 40 գործընկեր կայքեր, այդ թվում` սոցիալական ցանցեր, Հայաստանի տեղեկատվական, կրթական, կորպորատիվ, զվարճալի եւ կադրային վեբ-կայքեր:
Հայաստանի ՏՏ ձեռնարկությունների միության գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը ողջունել է կոնտեքստային գովազդի հայկական նոր ծառայության ի հայտ գալը, նշելով, որ կոնտեքստային գովազդը “ինտերնետային բիզնեսի զարգացման կարեւոր օղակ է”:

12:40 | 27.06.09 | Новости | 3645
Как сообщает Медиамакс, выступая 26 июня на презентации, координатор проекта Александр Акопян отметил, что контекстная реклама является самым быстроразвивающимся видом интернет-рекламы.
Adbook стала предлагать свои услуги с марта текущего года и уже имеет около 40 сайтов-партнеров, в числе которых - социальные сети, информационные, образовательные, корпоративные, развлекательные и кадровые веб-сайты Армении.
Исполнительный директор Союза ИТ-предприятий Армении Карен Варданян приветствовал появление армянской службы контекстной рекламы, отметив, что контекстная интернет-реклама является «важным звеном развития интернет-бизнеса».