Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ մասամբ բավարարել է GSM ցանցի ծածկույթի ընդլայնման նպատակով ռադիոհաճախականությունների տրամադրման վերաբերյալ “Ղ-Տելեկոմ” (VivaCell-MTS ապրանքանիշ) ընկերության հայտը:
Ինչպես այսօր հայտնել է հանձնաժողովի հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանը, ընկերության հայտը ՀԾԿՀ-ն չի կարող բավարարել ամբողջությամբ, քանի որ որոշ հաճախականություններ կոչված են սպասարկելու կառավարական կառույցները:
Նա նշել է, որ ՀԾԿՀ-ն դիմել է ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարությանը` ռադիոհաճախականությունների ցուցակը վերանայելու եւ “Ղ-Տելեկոմի” կողմից նշված ռադիոհաճախականությունների ազատման հնարավորությունը ուսումնասիրելու առաջարկով:

12:55 | 24.06.09 | News | 4725
Yerevan /Mediamax/. Public Services Regulatory Commission (PRSC) of Armenia partially approved the request of “K-Telecom” Company (VivaCell-MTS brand) on allocating radiofrequencies in order to expand the coverage of GSM network.
As the Head of Telecommunication Department of the Commission Gevorg Gevorgyan stated today, PSRC cannot satisfy the request of the company completely, since certain frequencies are meant for serving governmental structures.
He noted that PSRC has turned to the Ministry of Transport and Communication with the request to reconsider the list of frequencies and study the opportunity to free the radiofrequencies, requested by “K-Telecom”.