Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ մասամբ բավարարել է GSM ցանցի ծածկույթի ընդլայնման նպատակով ռադիոհաճախականությունների տրամադրման վերաբերյալ “Ղ-Տելեկոմ” (VivaCell-MTS ապրանքանիշ) ընկերության հայտը:
Ինչպես այսօր հայտնել է հանձնաժողովի հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանը, ընկերության հայտը ՀԾԿՀ-ն չի կարող բավարարել ամբողջությամբ, քանի որ որոշ հաճախականություններ կոչված են սպասարկելու կառավարական կառույցները:
Նա նշել է, որ ՀԾԿՀ-ն դիմել է ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարությանը` ռադիոհաճախականությունների ցուցակը վերանայելու եւ “Ղ-Տելեկոմի” կողմից նշված ռադիոհաճախականությունների ազատման հնարավորությունը ուսումնասիրելու առաջարկով:

12:55 | 24.06.09 | Новости | 4705
Ереван /Медиамакс/. Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении частично удовлетворила заявку компании «К-Телеком» (бренд VivaCell-MTS) о выделении радиочастот для расширения покрытия GSM-сети.
Как сообщил сегодня начальник телекоммуникационного управления комиссии Геворг Геворгян, КРОУ не может удовлетворить заявку компании полностью, так как некоторые частоты предназначены для обслуживания правительственных структур.
Он отметил, что КРОУ обратилась в министерство транспорта и связи с предложением пересмотреть список радиочастот и изучить возможность освобождения радиочастот, запрошенных «К-Телеком».