16:59 | 09.06.09 | Նորություններ | 5190
Մենք շահագրգռված ենք, որ France Telecom-ը հնարավորինս արագ սկսի իր գործունեությունը Հայաստանում, հայտարարել է ՀՀ նախագահը
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Երեւանում հայտարարել է, որ Հայաստանում France Telecom-ի գործունեությունը կօգնի էլ ավելի ազատականացնել հեռահաղորդակցության շուկան:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ին հայտնել են երկրի ղեկավարի մամլո ծառայությունում, Սերժ Սարգսյանն այդ մասին հայտարարել է այսօր France Telecom ընկերության փոխնախագահ Օլաֆ Սվանտեի եւ Orange Armenia ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուայի հետ հանդիպման ընթացքում:
ՀՀ նախագահի խոսքերով, France Telecom-ի մուտքը հայաստանյան շուկա կարող է լավ հիմք դառնալ տնտեսության այլ բնագավառների զարգացման համար եւ նոր որակ հաղորդել հայ-ֆրանսիական հարաբերություններին:
Սերժ Սարգսյանը վստահություն է հայտնել, որ Orange Armenia-ն Հայաստան կբերի իր փորձը եւ ծառայությունների բազմազանությունը, կավելացնի մրցակցությունը, որի արդյունքում կկատարվեն նոր ներդրումներ եւ կստեղծվեն նոր աշխատատեղեր:
France Telecom ընկերության փոխնախագահը վերահաստատել է իրենց հանձնառությունը` մատուցել որակյալ ծառայություններ, ապահովել արագ, ժամանակի պահանջներին համապատասխան ինտերնետային եւ հեռախոսային կապ:
Սերժ Սարգսյանն ընդգել է, որՀայաստանը շահագրգռված է, որ France Telecom-ը հնարավորինս արագ սկսի իր գործունեությունը երկրում, եւ հայտարարել է ընկերությանը անհրաժեշտ աջակցության ցուցաբերման պատրաստակամության մասին:

16:59 | 09.06.09 | Новости | 5459
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян заявил сегодня в Ереване, что деятельность France Telecom в Армении поможет еще более либерализовать телекоммуникационный рынок страны.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе главы государства, Серж Саргсян заявил об этом на встрече с вице-президентом компании France Telecom Олафом Суанти (Olaf Swantee) и генеральным директором Orange Armenia Бруно Дютуа.
По словам президента Армении, появление France Telecom на армянском рынке может стать основой для развития других отраслей экономики и придаст новое качество армяно-французским отношениям.
Серж Саргсян выразил уверенность, что кроме развития телекоммуникационной сферы, Orange Armenia привнесет в Армению свой опыт и многообразие услуг, усилит конкуренцию, благодаря которой будут осуществляться новые инвестиции и открываться новые рабочие места.
Вице-президент компании France Telecom сказал, что компания будет последовательной в своих обязательствах: предоставлять качественные услуги, обеспечивать быструю и соответствующую современным требованиям телефонную и интернет-связь.
Серж Саргсян подчеркнул, что Армения заинтересована в том, чтобы France Telecom в кратчайшие сроки начала свою деятельность в стране и заявил о готовности оказывать необходимую поддержку компании.