16:59 | 09.06.09 | Նորություններ | 5190
Մենք շահագրգռված ենք, որ France Telecom-ը հնարավորինս արագ սկսի իր գործունեությունը Հայաստանում, հայտարարել է ՀՀ նախագահը
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Երեւանում հայտարարել է, որ Հայաստանում France Telecom-ի գործունեությունը կօգնի էլ ավելի ազատականացնել հեռահաղորդակցության շուկան:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ին հայտնել են երկրի ղեկավարի մամլո ծառայությունում, Սերժ Սարգսյանն այդ մասին հայտարարել է այսօր France Telecom ընկերության փոխնախագահ Օլաֆ Սվանտեի եւ Orange Armenia ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուայի հետ հանդիպման ընթացքում:
ՀՀ նախագահի խոսքերով, France Telecom-ի մուտքը հայաստանյան շուկա կարող է լավ հիմք դառնալ տնտեսության այլ բնագավառների զարգացման համար եւ նոր որակ հաղորդել հայ-ֆրանսիական հարաբերություններին:
Սերժ Սարգսյանը վստահություն է հայտնել, որ Orange Armenia-ն Հայաստան կբերի իր փորձը եւ ծառայությունների բազմազանությունը, կավելացնի մրցակցությունը, որի արդյունքում կկատարվեն նոր ներդրումներ եւ կստեղծվեն նոր աշխատատեղեր:
France Telecom ընկերության փոխնախագահը վերահաստատել է իրենց հանձնառությունը` մատուցել որակյալ ծառայություններ, ապահովել արագ, ժամանակի պահանջներին համապատասխան ինտերնետային եւ հեռախոսային կապ:
Սերժ Սարգսյանն ընդգել է, որՀայաստանը շահագրգռված է, որ France Telecom-ը հնարավորինս արագ սկսի իր գործունեությունը երկրում, եւ հայտարարել է ընկերությանը անհրաժեշտ աջակցության ցուցաբերման պատրաստակամության մասին:

16:59 | 09.06.09 | News | 5107
Yerevan /Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsian stated in Yerevan today that the activity of France Telecom in Armenia will help liberalize the telecommunication market of the country even more.
As Mediamax was informed in the press service of the President, Serzh Sargsian said this during his meeting with Vice-President of France Telecom Company Olaf Swantee and the General Director of Orange Armenia Bruno Duthoit.
According to the Armenian President, the appearance of France Telecom in the Armenian market may become a basis for development of other branches of economy and will attach a new quality to Armenian-French relations.
Serzh Sargsian expressed confidence that besides development of the communication sphere, Orange Armenia will introduce its experience in Armenia and variety of services, will strengthen competition, due to which new investments will be realized and new workplaces will be established.
Vice-President of France Telecom Company stated that the company will be consistent as to its commitments: provide quality services, secure fast telephone and internet connection, meeting modern requirements.
Serzh Sargsian stressed that Armenia wants France Telecom to start its activity in the country as soon as possible and stated readiness to render any necessary assistance to the company.