13:23 | 09.06.09 | Նորություններ | 4709
Երեւան /Մեդիամաքս/. Մինչեւ տարեվերջ Orange Armenia-ն Հայաստանում կներդնի 80մլն եվրո եւ կբացի 400 աշխատատեղ:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ին հայտնել են ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարությունում, այդ մասին այսօր ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանի հետ հանդիպման ընթացքում ասել է Orange ընկերության Եվրոպայի գծով փոխնախագահ Օլաֆ Սուանտին:
Նախարարը նշել է, որ Orange-ի մուտքը Հայաստան թույլ կտա ավելի ազատականացնել հեռահաղորդակցային շուկան:
Գուրգեն Սարգսյանը նշել է, որ տրանսպորտի եւ կապի նախարարությունն իր լիազորությունների սահմաններում ամեն ինչ անում է Orange Armenia-ի լիարժեք գործունեությունը բնականոն հունով առաջ տանելու համար: Մասնավորապես, նշել է նա, պայմանավորվածություն կա ամեն շաբաթվա աշխատանքային վերջին օրը հանդիպել Orange Armenia-ի տնօրեն Բրունո Դութուայի հետ եւ քննարկել կատարած աշխատանքների, առաջած խնդիրների մասին:
“Կարծում եմ, անմիջական շփման այս ձեւը արդյունավետ աշխատանքների իրականացման համար բավականին նպատաստավոր պայմաններ է ստեղծում, եւ քանի որ հասարակությունն անհամբեր սպասում է ձեր ընկերության աշխատանքների մեկնարկին, ուստի կարծում եմ, որ անհաժեշտ է էլ ավելի հրապարակային աշխատել”,- նշել է ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարը:
Օլաֆ Սուանտին ասել է, որ Orange-ի նպատակն է Հայաստանում ձեռք բերել առաջատարի, նորարարի եւ ամենասիրվածը լինելու համբավ: Նա հավաստիացրել է, որ այս տարվա վերջին եռամսյակում Orange Armenia-ն կսկսի մատուցել ինտերնետային եւ բջջային կապի ծառայություններ:

Ереван /Медиамакс/. До конца года Orange Armenia проинвестирует в Армении 80 млн евро и откроет в общей сложности 400 рабочих мест.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе министерства транспорта, об этом сказал сегодня европейский вице-президент Orange Олаф Суанти (Olaf Swantee) на встрече с министром транспорта Армении Гургеном Саргсяном.
Министр отметил, что выход Orange в Армению позволит еще более либерализовать телекоммуникационный рынок.
Гурген Саргсян отметил, что министерство транспорта и связи в рамках своих полномочий делает все необходимое для обеспечения нормальной деятельности Orange Armenia. В частности, отметил он, существует договоренность о проведении еженедельных встреч с гендиректором Orange Armenia Бруно Дютуа, на которых обсуждаются проделанные работы и существующие вопросы.
«Надеюсь, подобная форма непосредственного общения способствует эффективному решению поставленных задач, и поскольку общество с нетерпением ждет начала работы компании, думаю, необходимо работать еще более публично», - сказать министр транспорта и связи Армении.
Олаф Суанти сказал, что Orange хочет стать лидирующим, инновационным и самым любимым оператором в Армении. Он заверил, что конца года Orange Armenia начнет предоставлять услуги мобильной связи и доступа в интернет.