16:47 | 09.04.09 | Նորություններ | 5332
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Սինոփսիս-Արմենիա” ընկերությունը եւ Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանը /ՀՊՃՀ/ համատեղ մշակել են բակալավրիատի քառամյա ծրագիր կիբերնետիկայի բաժնի ուսանողների համար` “Կիսահաղորդիչ ֆիզիկա եւ միկրոէլեկտրոնիկա” մասնագիտությամբ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ գործակալությունը, ՀՊՃՀ ռեկտոր Ոստանիկ Մարուխյանն այսօր ասել է, որ ծրագիրը մեկնարկելու է 2009թ. սեպտեմբերին: Դրա առանձնահատկություներից մեկն այն է, որ ուսանողներն այդ ծրագրով սովորելու են առաջին կուրսից սկսած, իսկ բակալավրիատն ավարտելուց հետո կարող են տվյալ մասնագիտությամբ ուսուցումը շարունակել մագիստրատուրայում եւ ասպիրանտուրայում եւ “Սինոփսիս-Արմենիայի” հետ համատեղ ծրագրով:
“Սինոփսիս-Արմենիայի” գործադիր տնօրեն Ռիչ Գոլդմանն ասել է, որ ծրագրի նպատակն է բարձր որակավորում ունեցող մասնագետների պատրաստումը գերմեծ ինտեգրալային սխեմաների նախագծման եւ էլեկտրոնային ավտոմատացման բնագավառում:
Նոր համատեղ ծրագիրը նախատեսում է “Սինոփսիսի” էլեկտրոնային նախագծման առաջատար ծրագրային գործիքների կիրառում ուսումնառության ողջ ընթացքում:

16:47 | 09.04.09 | Новости | 5690
Ереван /Медиамакс/. «Синопсис Армения» и Армянский государственный инженерный университет (АГИУ) разработали совместную четырехлетнюю бакалаврскую программу для студентов департамента кибернетики по специальности «Полупроводниковая физика и микроэлектроника».
Как сообщает агентство Медиамакс, ректор АГИУ Востаник Марухян сказал сегодня, что программа стартует в сентябре 2009 года. Одной из ее особенностей является то, что студенты будут обучаться по ней, начиная с первого курса, а по окончании бакалавриата, смогут продолжить обучение в магистратуре и аспирантуре по данной специальности и по совместной с «Синопсис Армения» программе.
Генеральный исполнительный директор «Синопсис Армения» Рич Голдман сказал, что целью программы является подготовка высококвалифицированных специалистов в области проектирования сверхбольших интегральных схем и электронной автоматизации.
Новая совместная программа предполагает применение передовых программных инструментов электронного проектирования «Синопсис» в течение всего учебного процесса.