10:55 | 15.01.24 | Նորություններ | 17528
Արցախից բռնի տեղահանված 2-14 տարեկան ավելի քան 1000 երեխա Տավուշի մարզի Դիլիջան, Իջեւան, Բերդ, Նոյեմբերյան, Ազատամուտ համայնքներում ու Վայոց ձորի Ջերմուկ, Վայք, Եղեգնաձոր համայնքներում ամանորի նվերներ է ստացել Ucom-ից:
Նվերները սանտամոբիլներով են հասցվել մարզեր: Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ Ucom-ի աշխատակիցները Եղեգնաձորի ու Իջեւանի մշակույթի տներում անձամբ հանձնել են նվերները:
«Ամանորյա հրաշքը մենք պետք է ապահովենք մեր արցախցի հայրենակիցների համար: Նրանք դրա կարիքը շատ ունեն: Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներին սատար կանգնելը մեզ համար կարեւոր հանձնառություն է, որն իրականացնում ենք մեծ սիրով ու հոգատարությամբ: Ամանորը հրաշքների սպասում է ու դրանց իրականացման մեկնակետ: Ucom-ը թե՛ որպես ազգային օպերատոր, թե՛ որպես կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության հանձնառություն ունեցող ընկերություն, հետեւողականորեն առավելագույնս իրականացնելու է մեր երեխաների ու ինչու չէ նաեւ օգնության կարիք ունեցող հայրենակիցների երազանքների գոնե մի փոքր մասը»,-նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ռալֆ Յիրիկյանը հանդիպել է Վայոց ձորի Տավուշի մարզպետներին ու նշել է, որ ոլորտային աջակցությունները շարունակաբար են լինելու այդ մարզերում:

10:55 | 15.01.24 | News | 17362
More than 1000 children aged 2-14 who were forcibly displaced from Artsakh in the communities of Dilijan, Ijevan, Berd, Noyemberyan and Azatamut of Tavush region and in Jermuk, Yeghegnadzor and Vayk communities of Vayots Dzor region received Christmas gifts from Ucom.
The gifts were delivered to regions by Santamobiles. Director General of Ucom Ralph Yirikian and Ucom employees handed over the gifts to children at Yeghegnadzor and Ijevan cultural centers.
"We must ensure the New Year's miracle for our Artsakh compatriots. They need it very much. Supporting our compatriots forcibly displaced from Artsakh is an important commitment for us, which we carry out with great love and care. New Year is waiting for miracles and a starting point for their realization. Ucom, both as a national operator and as a company with a commitment to corporate social responsibility, will consistently fulfill at least a small part of the dreams of our children and, why not, at least a small part of the dreams of our compatriots who need help," said Director General of Ucom Ralph Yirikian.
Ralph Yirikian, Director General of Ucom, met with the governors of two regions: Vayots Dzor Governor Kolya Mikaelyan, whom he congratulated on his appointment, and Tavush Governor Hayk Ghalumyan. During the discussion with the governors, he noted that the sectoral support will continue in those regions.