12:03 | 13.06.23 | Նորություններ | 8983
Սամսունգի ինովացիոն կամպուսի շրջանավարտները՝ Երեւանից, Գյումրիից, Վանաձորից եւ Հայաստանի այլ համայնքներից 50 երիտասարդ, որոնք հաջողությամբ ավարտել են դասընթացը, ներկայացրել են իրենց մշակած Android բջջային հավելվածները:
Նախագծի ներկայացումն ըստ էության դասընթացի ավարտական քննությունն է, որի արդյունքում սաներն ստանում են հավաստագիր: Նախագծերը գնահատվում են քննական հանձնաժողովի կողմից, որը ներառում է Սամսունգի հավաստագրված հրահանգիչներ, համակարգչային գիտության դասավանդման մասնագետներ եւ ՏՏ ընկերությունների ներկայացուցիչներ:
«Մենք ամուր հավատ ունենք ապագա սերունդների ներուժի նկատմամբ: Եվ մեր ընկերության համար հսկայական նշանակություն ունի երիտասարդների կրթության մեջ իրականացվող սոցիալական ներդրումը։ Ողջ աշխարհում Սամսունգի ինովացիոն կամպուսը երիտասարդներին հնարավորություն է տալիս տիրապետել ամենանորարար ՏՏ տեխնոլոգիաների եւ հաջողությամբ բացահայտել իրենց տաղանդներն ու ապագա ներուժը»,- նշել է Սամսունգ Էլեկտրոնիքսի ԱՊՀ տարածաշրջանի գլխամասային գրասենյակի փոխնախագահ Սերգեյ Պեւնեւը:
UWC Դիլիջանը եւ համաշխարհային տեխնոլոգիական առաջատար Սամսունգ Էլեկտրոնիքս ընկերությունը 2021թ. Դիլիջան համայնքում հիմնել են Սամսունգի ինովացիոն կամպուսը Հայաստանում:

12:03 | 13.06.23 | News | 8944
Samsung Innovation Campus graduates - 50 youngsters from Yerevan, Gyumri, Vanаdzor and other communities of Armenia have successfully completed the training course and presented their individual projects - mobile applications on the Android OS.
After completing the course, the students presented their individual projects, which they have developed using the knowledge and skills acquired at SIC, as their final test for certification. The projects were presented to an evaluation panel consisting of Samsung-certified instructors, educators in the field of computer science and tech industry representatives.
“We strongly believe in the potential of future generations. And in our company, social contribution to the education of young people is of great importance. Samsung Innovation Campus helps young people from all over the world master the most innovative IT technologies and successfully unleash their talents and future potential,” said Sergey Pevnev, Vice-President at Samsung Electronics CIS RHQ.
UWC Dilijan and Samsung Electronics, a world leading technological company, have established Samsung Innovation Campus in Dilijan, Armenia in 2021.