18:02 | 12.12.22 | Նորություններ | 56353
«Խելացի ենթակառուցվածք» պանելային քննարկման ընթացքում Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը ներկայացրել է ընկերության քայլերը խելացի ենթակառուցվածքների ներդրման ուղղությամբ։
«Որպես ՄՏՍ-ի դուստր ձեռնարկություն, Վիվա-ՄՏՍ-ին հասանելի են այն փորձառությունն ու տեխնոլոգիական կարողությունները, որոնք թույլ են տալիս ներդնել խելացի լուծումներ եւ իրականացնել անհրաժեշտ գործառույթներ՝ ենթակառուցվածքն ու ծառայություններն առավել արդյունավետ դարձնելու համար, ներառյալ՝ իրական ժամանակի մեջ տվյալների հավաքագրումը, վերլուծությունն ու գործընթացների կատարելագործումը: Մենք արդեն իսկ աշխատում ենք պետության ու համայնքային հաստատությունների հետ տեխնոլոգիական խելացի լուծումների ներդրման ուղղությամբ, - ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը:
Silicon Mountains 2022 միջազգային տեխնոլոգիական գագաթաժողովը մեկ հարկի տակ էր միավորել Հայաստանի տեղեկատվական ու հեռահաղորդակցային ոլորտի ընկերությունների ղեկավարներին։

18:02 | 12.12.22 | Новости | 56047
Генеральный директор Вива-МТС Армен Аветисян в ходе панельной дискуссии «Умная инфраструктура» представил шаги компании по внедрению умной инфраструктуры.
«Как дочернее предприятие МТС, Вива-МТС имеет тот опыт и технологические возможности, которые позволяют нам внедрять интеллектуальные решения и реализовывать необходимые функции для повышения эффективности инфраструктуры и услуг, включая сбор, анализ и совершенствование процессов в режиме реального времени. Мы уже работаем с государственными и общественными структурами в направлении внедрения интеллектуальных технологических решений», - сказал генеральный директор Вива-МТС Армен Аветисян.
Международный технологический саммит Silicon Mountains 2022 собрал руководителей и представителей информационных и телекоммуникационных компаний Армении.