14:35 | 02.08.19 | Նորություններ | 14854
Ucom ընկերության շարժական կապի բաժանորդներն Արցախում կօգտվեն մշտապես կապի մեջ մնալու հնարավորությունից ռոմինգի նվազեցված սակագներով։
2019թ․ օգոստոսի 1-ից Արցախում ճամփորդելիս Ucom ընկերության բաժանորդները կվայելեն ռոմինգի հետեւյալ նվազեցված սակագները․ դեպի Հայաստան եւ տեղական զանգերի համար կգործի 38 ՀՀ դրամ/րոպե սակագինը, մուտքային զանգերի համար՝ 25 ՀՀ դրամ/րոպե եւ կարճ հաղորդագրությունների սակագինը կկազմի 40 ՀՀ դրամ/SMS։
«Մինչ այդ գործող սակագների փոփոխությունը հնարավոր դարձավ Արցախում ռոմինգի սակագների վերանայման եւ արդյունքում՝ նվազեցման նպատակով ստեղծված աշխատանքային խմբի մասնակիցների միջեւ քննարկումների արդյունքում։ Այդ աշխատանքային խումբը ձեւավորվել էր ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի հրամանով, ՀՀ ՀԾԿՀ-ի նախաձեռնությամբ, իսկ մասնակիցների թվում ընդգրկված էին Արցախի էկոնոմիկայի եւ արտադրական ենթակառուցվածքների նախարարության, Արցախի հանրային ծառայությունները եւ տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի, Ղարաբաղ Տելեկոմ» ՓԲԸ-ի եւ Հայաստանում գործող բոլոր օպերատորների ներկայացուցիչները», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հավելենք, որ Ucom ընկերությունը մեծագույն պատրաստակամությամբ է մասնակցել քննարկմանը եւ համաձայնել է գործադրել բոլոր անհրաժեշտ ջանքերը, որոնք ուղղված կլինեն ռոմինգի սակագների հետագա նվազեցման նպատակով՝ համապատասխան իրավական կարգավորումներում փոփոխություններ կատարելուն։ Ucom ընկերությունը նաեւ պատրաստ է աջակցել սակագնային կարգավորման հիմնական սկզբունքներն ու մոտեցումները սահմանելու գործընթացին։

14:35 | 02.08.19 | Новости | 14849
Абоненты мобильной связи Ucom воспользуются возможностью всегда оставаться на связи по сниженным тарифам роуминга.
С 1 августа 2019 года при путешествии в Арцах абоненты компании Ucom насладятся следующими сниженными тарифами роуминга: для звонков в Армению и местных звонков будет действовать тариф в 38 драмов/мин, для входящих звонков – 25 драмов/мин, а тариф для коротких сообщений составит 40 драмов/SMS.
«Смена действующих до этого тарифов стала возможной в результате переговоров между участниками рабочей группы по пересмотру и снижению тарифов роуминга в Арцахе. Эта рабочая группа была сформирована по приказу министра промышленности высоких технологий РА, по инициативе Госкомиссии по регулированию общественных услуг РА, а в число участников вошли представители Министерства экономики и производственной инфраструктуры Арцаха, Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции Арцаха, ЗАО «Карабах Телеком» и всех действующих в Армении операторов», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Отметим также, что компания Ucom с большой готовностью приняла участие в переговорах и согласилась приложить все необходимые усилия для дальнейшего снижения тарифов на роуминг, а также с целью внесения поправок в соответствующие правовые нормы. Компания Ucom также готова содействовать в процессе определения основных принципов и методов тарифного регулирования.