14:52 | 12.04.19 | Նորություններ | 10985
Ucom ընկերությունն առաջարկում է իր հեռուստատեսային ցանցում դիտել 2019թ․ գարնան ամենասպասված՝ «Գահերի խաղը» սկանդալային հեռուստասերիալի եզրափակիչ սեզոնը՝ կարեւորելով հայաստանյան հեռուստադիտողին աշխարհի մեդիա-նորույթները ճիշտ ժամանակին եւ առաջինը հրամցնելու գործոնը։
Որակյալ մեդիա-բովանդակության տրամադրման եւ զարգացման ուղղությամբ Ucom-ն աշխատել է հիմնադրման օրվանից։ Ընկերությունն առաջինն էր Հայաստանում, որ տեղական սպառողին առաջարկեց աշխարհահռչակ բրենդերի միջազգային վարկանիշային ալիքներն իր ցանցում ինտերակտիվ ռեժիմով դիտելու հնարավորություն՝ հայ հեռուստադիտողին առաջինը ծանոթացնելով Catch-up, time-shift եւ այլ ինտերակտիվ հնարավորություններին: Ucom-ն առաջինը Հայաստանում գործարկեց «Տեսավարձույթ» (VoD) ծառայությունը:
«Ucom-ը նաեւ առաջին հայաստանյան ընկերությունն էր, որը Discovery, National Geographic, MTV, Fashion TV եւ այլ մեծանուն հեռուստամեդիա ընտանիքների ալիքները պաշտոնապես ներկայացրեց իր ցանցում։ Այսօր Ucom-ը հանդիսանում է Discovery Communications թիմի առաջատար գործընկերը եւ Viasat հեռուստաալիքների ընտանիքի պաշտոնական ու բացառիկ ներկայացուցիչը Հայաստանում։ Վստահ եմ՝ մեր հեռուստասերները մեծագույն հաճույքով կմիանան ամբողջ աշխարհի կինոմաններին եւ FOX հեռուստաալիքով կդիտեն տարվա ամենասպասված հեռուստաբովանդակությունը։ Վալիերեն լեզվով ասած՝ Valar lis emagon Ucom [Բոլորը պետք է ունենան Ucom] «Գահերի խաղը» բարձր որակով դիտելու համար»,- նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Ucom-ի հեռուստադիտողները կվայելեն «Գահերի խաղը» հեռուստասերիալի վերջին սեզոնի առաջին մասի պրեմիերան FOX-ի եթերում ապրիլի 15-ին, ժամը 23։00-ին։

14:52 | 12.04.19 | Новости | 11039
Компания Ucom предлагает в своей сети смотреть самый ожидаемый этой весной заключительный сезон скандального телесериала «Игра престолов», осознавая важность того, чтобы своевременно и первыми предложить мировые медиа/новинки армянскому телезрителю.
Со дня своего основания компания Ucom старается предоставлять качественный медиа-контент и развивать это направление. Компания первая в Армении предложила местному потребителю возможность интерактивного просмотра международных рейтинговых телеканалов всемирно известных брендов, будучи первой, ознакомившей армянского телезрителя с такими интерактивными возможностями, как Catch-up, time-shift и т.д. Ucom первая в Армении задействовала услугу «Видеопроката» (VoD) по классической модели, предлагаемой в настоящее время другими участниками рынка.
«Ucom является первой армянской компанией, которая в своей сети официально представила телеканалы больших медиа-семейств Discovery, National Geographic, MTV, Fashion TV и другие. Сегодня Ucom – это передовой партнер Discovery Communications, а также официальный и эксклюзивный дистрибьютор телеканалов Viasat в Армении. Уверен, наши телезрители с огромным удовольствием подключатся ко всем киноманам мира для просмотра самого ожидаемого телеконтента года. Говоря по-валирийски, Valar līs emagon Ucom [У всех должен быть Ucom] для просмотра «Игры престолов» в наилучшем качестве», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Добавим, что телезрители Ucom насладятся премьерой первой части заключительного сезона «Игры престолов» в эфире телеканала FOX 15 апреля, в 23:00.