14:52 | 12.04.19 | Նորություններ | 10985
Ucom ընկերությունն առաջարկում է իր հեռուստատեսային ցանցում դիտել 2019թ․ գարնան ամենասպասված՝ «Գահերի խաղը» սկանդալային հեռուստասերիալի եզրափակիչ սեզոնը՝ կարեւորելով հայաստանյան հեռուստադիտողին աշխարհի մեդիա-նորույթները ճիշտ ժամանակին եւ առաջինը հրամցնելու գործոնը։
Որակյալ մեդիա-բովանդակության տրամադրման եւ զարգացման ուղղությամբ Ucom-ն աշխատել է հիմնադրման օրվանից։ Ընկերությունն առաջինն էր Հայաստանում, որ տեղական սպառողին առաջարկեց աշխարհահռչակ բրենդերի միջազգային վարկանիշային ալիքներն իր ցանցում ինտերակտիվ ռեժիմով դիտելու հնարավորություն՝ հայ հեռուստադիտողին առաջինը ծանոթացնելով Catch-up, time-shift եւ այլ ինտերակտիվ հնարավորություններին: Ucom-ն առաջինը Հայաստանում գործարկեց «Տեսավարձույթ» (VoD) ծառայությունը:
«Ucom-ը նաեւ առաջին հայաստանյան ընկերությունն էր, որը Discovery, National Geographic, MTV, Fashion TV եւ այլ մեծանուն հեռուստամեդիա ընտանիքների ալիքները պաշտոնապես ներկայացրեց իր ցանցում։ Այսօր Ucom-ը հանդիսանում է Discovery Communications թիմի առաջատար գործընկերը եւ Viasat հեռուստաալիքների ընտանիքի պաշտոնական ու բացառիկ ներկայացուցիչը Հայաստանում։ Վստահ եմ՝ մեր հեռուստասերները մեծագույն հաճույքով կմիանան ամբողջ աշխարհի կինոմաններին եւ FOX հեռուստաալիքով կդիտեն տարվա ամենասպասված հեռուստաբովանդակությունը։ Վալիերեն լեզվով ասած՝ Valar lis emagon Ucom [Բոլորը պետք է ունենան Ucom] «Գահերի խաղը» բարձր որակով դիտելու համար»,- նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Ucom-ի հեռուստադիտողները կվայելեն «Գահերի խաղը» հեռուստասերիալի վերջին սեզոնի առաջին մասի պրեմիերան FOX-ի եթերում ապրիլի 15-ին, ժամը 23։00-ին։

14:52 | 12.04.19 | News | 11301
Ucom offers watching the final season of the most awaited scandalous TV series of spring 2019 “Game of Thrones” in its TV network, attaching importance to being the first to make global media novelties available to the Armenian TV viewers in a timely manner.
Ucom has been working on providing and developing quality media content since its foundation. Ucom was the first in Armenia to offer local consumers the opportunity to watch in interactive mode the international channels of world famous brands in its network, being the first to familiarize the Armenian TV viewer with Catch-up, time-shift and other interactive features. Besides, Ucom was the first to implement video-in-demand (VoD) service in Armenia in its classic model only now offered by other market players.
“Ucom also was the first Armenian company to officially present the channels of Discovery, National Geographic, MTV, Fashion TV and other distinguished media families in its network. Today, Ucom is the leading partner of Discovery Communications, as well as the official and exclusive representative of Viasat in Armenia. I am confident that our TV lovers will join the global family of movie lovers and will watch the most awaited TV content of the year on FOX TV channel. As they say in Valirian: “Valar līs emagon Ucom [Everyone must have Ucom]”,” noted Hayk Yesayan, the Co-founder and Director General at Ucom.
It should be added that Ucom TV viewers will enjoy the premiere of the first part of the final season of Game of Thrones on FOX TV channel on April 15, 11pm.