14:55 | 11.04.19 | Նորություններ | 10796
Beeline ստարտափ ինկուբատորում կայացել է աշխարհի թոփ 10 գործադիր տնօրեններից մեկի՝ Ալեքս Շութմանի վարպետության դասը:
Ամերիկացի գործարարը հանդիպել է ինկուբատորի ռեզիդենտ ստարտափների հիմնադիրներին եւ Հայաստանի բիզնես հրեշտակների ցանցի (BANA) ներդրողներին ու գործընկերներին:
Workfront-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ալեքս Շութմանն ունի ավելի քան 25 տարվա ղեկավարման փորձ մի շարք տեխնոլոգիական ընկերություններում, որոնց թվում են՝ IBM, BMC Software, Vignette ընկերությունները, նաեւ Apptio-ն եւ Eloqua-ն, որոնք աշխատում են SaaS-ի ծրագրով:
Իր ելույթում Ալեքս Շութմանը կիսվել է մասնագիտական փորձով՝ խոսելով աշխատանքի կառավարման եւ աշխատանքային միջավայրում առաջնորդության մթնոլորտի կարեւորության մասին: Նա կարեւորել է կապը նոր տեխնոլոգիաների եւ աշխատանքի կառավարման միջեւ: Արդյունավետ աշխատանք ունենալու համար Շութմանը նաեւ կարեւոր է համարում կառավարման մեջ հստակ սահմանել եւ ընթացքում զարգացնել մոտիվացիան եւ տեսլականը:
Ալեքս Շութմանը ներկայացրել է ներկայիս աշխատանքի կառավարման վերաբերյալ արդիական թեմաներից մեկը. «Թեեւ տեխնոլոգիական նորարարությունները բարձրացրել են աշխատանքի որակը, սակայն դեռեւս կառավարման մեջ կան որոշ ասպեկտներ, որոնք լուրջ ուշադրության կարիք ունեն»:
«Հաջող բիզնես ունենալու համար շատ կարեւոր է ճիշտ ղեկավարումը, եւ նման փորձառու մենեջերից խորհուրդներ ստանալը անգնահատելի է երիտասարդ ու սկսնակ գործարարների համար։ Վստահ եմ, որ այս եւ բազմաթիվ նման հանդիպումները խիստ օգտակար կլինեն մեզ Beeline ստարտափ ինկուբատորի թիմերի համար»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Beeline Ստարտափ Ինկուբատորն աջակցում է հայկական ստարտափներին առաջին քայլերը շուկայում անելու հարցում։ Ինկուբատորի նպատակն է` օգտագործելով իր բոլոր ռեսուրսները, նպաստել ստարտափների ինտենսիվ աճին, դրանով իսկ ապահովել ստարտափների ելքը միջազգային շուկա։ Նրանց տրամադրվում է աշխատանքային տարածք, կազմակերպվում են դասընթացներ եւ վարպետության դասեր՝ ձեռներեցության, մենեջմենթի, մարքեթինգի, PR-ի, ֆինանսական եւ իրավաբանական հարցերի վերաբերյալ։

14:55 | 11.04.19 | Новости | 10808
В Beeline Startup Incubator состоялся мастер-класс одного из топ-10 лучших гендиректоров мира Алекса Шутмана.
Американский бизнесмен встретился с учредителями резидент-стартапов инкубатора, а также с инвесторами и партнерами Сети бизнес-ангелов Армении (BANA).
У гендиректора и учредительного директора Workfront Алекса Шутмана более чем 25-летний управленческий опыт в технологических компаниях, в числе которых – IBM, BMC Software, Vignette, а также Apptio и Eloqua, работающие по программе SaaS.
В своем выступлении Алекс Шутман поделился профессиональным опытом, рассказал о важности атмосферы лидерства в управлении бизнесом и в рабочей среде. Он придал важность новым технологиям в управлении. Шутман также считает, что для эффективной работы важно четко определить видение и развивать мотивацию.
Алекс Шутман представил также одну из актуальных тем в управлении бизнесом: «Несмотря на то, что технологические инновации подняли качество труда, в управлении еще есть определенные аспекты, на которые следует обратить серьезное внимание».
«Для успешного бизнеса очень важно правильное управление. И получить советы от такого опытного менеджера бесценно для молодых и начинающих предпринимателей. Уверен, что эти и другие подобные встречи будут очень полезны для наших команд Beeline Startup Incubator»,- отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Beeline Startup Incubator помогает армянским стартапам делать первые шаги для выхода на рынок. Цель инкубатора – всеми своими ресурсами поддерживать интенсивный рост армянских стартапов, обеспечивая их выход на международный рынок. Резидентам предоставляется рабочая территория, они проходят тренинги и мастер-классы по бизнесу, менеджменту, маркетингу, PR. Команды также исследуют финансовые и правовые аспекты бизнеса.