12:32 | 29.03.19 | Նորություններ | 10560
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը Ռալֆ Յիրիկյանը ՀՀ առեւտրաարդյունաբերական պալատի նախաձեռնությամբ կազմակերպված «Մերկուրի» մրցանակաբաշխության ժամանակ «Տարվա առաջնորդ՝ Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ոլորտում» անվանակարգում մրցանակ է ստացել:
Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կայացած մրցանակաբաշխության ժամանակ պարգեւատրվել են տնտեսության տարբեր ոլորտների զարգացմանը նպաստած, հանրային ծառայությունների, առողջապահության, տարածքային կառավարման ոլորտների՝ բարձր վարկանիշ ունեցող ընկերություններ եւ անհատներ:
Մրցանակաբաշխությանը ներկայացվել է 23 անվանակարգ:
«Երբ տարիներ առաջ, մեր ընկերությունը Հայաստանում սկսեց գործունեությունը, իր հետ բերեց նոր մշակույթ. որդեգրեց կառավարման մի մոդել, որի հիմքում կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությունն է: Մենք գիտեինք, որ հասարակությանը ժամանակ է անհրաժեշտ այդ մոտեցման կարեւորությունը զգալու համար: Ժամանակ էր պահանջվելու նաեւ երկրում գործող բազմաթիվ կազմակերպություններից՝ այդ արժեհամակարգն ընդունելու, դրանով ոգեւորվելու համար:
Պիտի խոստովանեմ, որ շատ համարձակ քայլ էր առաջամարտիկի ղեկը վերցնելը, քանի որ շատերին էր անհասկանալի, թե ինչ է ԿՍՊ-ն: Հետո, ժամանակի հետ, բոլորի համար ակնհայտ դարձավ, որ Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությունն առնչվում է կյանքի բազմաթիվ կողմերին եւ արժեքներին: Մեր օրինակը դարձավ վարակիչ՝ մեծացող ձնագնդի նման տարածվելով միջավայրում: Հենց դա էր մեր նպատակը. սեփական օրինակով՝ մյուսներին տանել նույն ճանապարհով»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

12:32 | 29.03.19 | Новости | 10544
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян на церемонии вручения премии «Меркурий», инициированной Торгово-промышленной палатой Армении, получил приз в номинации «Лидер года в сфере корпоративно-социальной ответственности».
На мероприятии, которое состоялось в концертном зале им. Арама Хачатуряна, были награждены респектабельные компании и личности, способствующие развитию различных сфер экономики, общественных услуг, здравоохранения, отраслей территориального управления.
На церемонии было представлено 23 номинации.
«Когда много лет назад наша компания начала свою деятельность в Армении, она внедрила новую культуру, удочерила такую модель управления, в основе которой – корпоративно-социальная ответственность. Мы знали, что обществу необходимо время, чтобы осознать важность этого подхода. Время требовалось и многочисленным организациям в стране, чтобы принять эту систему ценностей и воодушевиться ими.
Должен признаться, что это был очень смелый шаг – взять на себя роль первопроходца, так как многим было непонятно, что такое КСО. Спустя время всем стало ясно, что корпоративно-социальная ответственность соприкасается с многочисленными жизненными аспектами и ценностями. Наш пример стал заразительным и с эффектом снежного кома стал распространяться в среде. Именно это была наша цель –вести других по этому пути собственным примером»,- отметил Ральф Йирикян.