16:31 | 16.11.18 | Նորություններ | 15702
Հայաստանում Beeline-ը մասնակցում է կարիերայի եւ ձեռնարկատիրության աջակցության 2018թ. ծրագրին, որը կազմակերպվել է ամերիկյան դեսպանատան կողմից՝ ձեռներեցության համաշխարհային շաբաթվա (Global Entrepreneurship Week - GEW) միջոցառումների շրջանակում:
Միջոցառման ընթացքում ընկերությունները ներկայացնում են ներկայում պահանջված մասնագիտությունները, տեղեկացնում են մասնակիցներին, թե ինչ հմտություններ եւ գիտելիքներ են պահանջում իրենց մոտ աշխատանքի համար դիմող թեկնածուներից։
«Մենք ապրում ենք արագ կատարվող փոփոխությունների դարում, եւ աշխատաշուկայում նույնպես իրավիճակը կարող է փոխվել հաշված ամիսների ընթացքում։ Դրա համար խորհուրդ ենք տալիս բոլորին շատ ուշադիր հետեւել զարգացման միտումներին, մշտապես զբաղվել ինքնակրթությամբ եւ կատարելագործել սեփական հմտությունները, որպեսզի կարողանան մրցունակ լինել եւ լավ աշխատանք ունենալ»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Միջոցառման շրջանակում նախատեսված է անցկացնել ձեռնարկատիրական եւ մասնագիտական լաբորատորիաներ, աշխատանք փնտրողների համար թրեյնինգներ` ըստ մասնագիտության աշխատանքային կենսագրական կազմելու եւ աշխատանքային հարցազրույցի ներկայանալու թեմաներով, ինչպես նաեւ կարիերայի եւ ձեռնարկատիրության տոնավաճառ:

16:31 | 16.11.18 | News | 15631
Beeline Armenia participates in Career and Entrepreneurship Support Program within the frames of Global Entrepreneurship Week – GEW events, organized by U.S. Embassy in Armenia.
The event allows companies to present demanded professions, introduce the participants to the skills and knowledge required for candidates applying for jobs at their companies.
“We live in a world of rapid changes, and the situation in labor market can also change in a matter of months. Taking into consideration this circumstance, we advise everyone to attentively follow the development trends, consistently engage in self-education and improvement of skills to be competitive and get good employment opportunities in the market,” Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin said.
Within the frames of the event, entrepreneurship and professional workshops, as well as trainings for job seekers will be organized on how to write CVs according to profession, how to prepare for job interviews. Career and Entrepreneurship Fair will also be organized.