14:34 | 30.07.18 | Նորություններ | 10744
Հուլիսի 22-29-ը կայացած «Սեւան Ստարտափ Սամմիթ»-ի շրջանակում միջազգային մենթորների 26-հոգանոց խումբը խորհրդատվություն է տրամադրել մասնակից ստարտափներին:
«Աջակցություն ՓՄՁ զարգացմանը Հայաստանում» ծրագրի օգնությամբ մենթորների խումբը ստարտափների հետ 160-ից ավելի դեմ առ դեմ հանդիպում է ունեցել:
Ծրագրի թիմի ղեկավար Եվա Նահերի խոսքով՝ արդեն երկրորդ տարին են աջակցում համաժողովի կազմակերպմանը:
«Այսպիսով օգնում ենք երիտասարդ ընկերություններին, ներդրողներին, գործընկերներին եւ մենթորներին համախմբվել մեկ վայրում: Այս միջոցառման ընթացքում Սեւանը գլոբալ կենտրոն դարձավ եւ, կարծում եմ, ամենալավը դեռ առջեւում է: Հայկական ստարտափներն իսկապես լավ ապագա ունեն»,- նշել է Եվա Նահերը:
Մենթորների թիմի ղեկավար Չուս Լոզանոն էլ հավելել է, որ մեկ շաբաթվա ընթացքում մասնակից ստարտափներին տրամադրել են գիտելիք եւ կիսվել սեփական փորձով:
«Ստարտափների մեծ մասը սամմիթ է գալիս գաղափարներով եւ կարիք ունի գաղափարը հաստատել եւ վերածել բիզնեսի: Այս ընթացքում խոսել ենք միջազգային շուկաներ դուրս գալու հնարավորությունների մասին»,- նշել է նա:

14:34 | 30.07.18 | News | 9503
An international team of 26 mentors worked with startups during Sevan Startup Summit 2018 on July 22-29.
Assisted by the EU program Support to SME Development in Armenia (EU-SMEDA), the mentors held over 160 meetings with the competing teams.
According to EU-SMEDA team leader Eva Naeher, they help organize the summit for the second successive year.
“We are helping young companies, investors, partners and mentors come together. During this event Sevan went global and more is yet to come. It’s an exciting journey. There is really a great future for Armenian startups,” she said.
Head of the mentors’ team Chuss Lozano added they shared knowledge and experience with the startups throughout the week of the summit.
“Most of the startups are coming with ideas and they need to know how to validate those ideas and get to know how to put their ideas into a business,” he noted.
Lozano also emphasized the fact that this year 40% of the participating startups were from other countries.
Sevan Startup Summit 2018 is co-organised by the EU program Support to SME Development in Armenia (EU-SMEDA).