16:47 | 11.07.18 | Նորություններ | 15875
Տավուշի մարզի Դովեղ գյուղում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի եւ ընկերների աջակցությամբ գործարկվել է ոռոգման ջրի համակարգ:
Բնակավայրի տնամերձ հողատարածքների ոռոգման ցանցի կառուցման համար ներդրվել է 19.5 միլիոն դրամ: Կառուցապատման աշխատանքներն իրականացրել է «Դովեղ» հիմնադրամը:
«Ուրախությամբ կարող եմ արձանագրել, որ Դովեղում իրավիճակը փոխվել է. համայնքների զարգացումը կարեւոր առաջնահերթություն համարող մարդկանց՝ Ռալֆ Յիրիկյանի, Ռոբերտ Նազարյանի, Սուրեն Սահակյանի, Վաչիկ Քոքոբելյանի եւ Ֆրեդ Նազարյանի ներդրման արդյունքում տարիների խնդիրը լուծվել է: Հատկապես սահմանապահ գյուղերում ենթակառուցվածքները կարեւոր են մի քանի տեսանկյունից. գյուղացին հոգում է իր ապրուստի խնդիրը, չի լքում գյուղը եւ լուծվում է գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս նրա անվտանգության հարցը»,-նշել է Դովեղ բնակավայրի վարչական տարածքի ղեկավար Սամվել Գորգինյանը:

16:47 | 11.07.18 | Новости | 16136
В селе Довег Тавушского марза при поддержке генерального директора ВиваСелл-МТС Ральфа Йирикяна и друзей запущена система орошения.
В строительство сети орошения приусадебных земельных участков было вложено 19.5 млн драмов. Оградительные работы осуществил фонд «Довег».
«С радостью могу констатировать, что ситуация в Довеге изменилась: в результате вложений людей, считающих развитие общин важным приоритетом – Ральфа Йирикяна, Роберта Назаряна, Сурена Саакяна, Вачика Кокобеляна и Фреда Назаряна - была решена многолетняя проблема. Особенно в приграничных селах инфраструктуры важны с нескольких точек зрения: сельчанин заботится о своем существовании, не покидает деревню и решает вопрос своей безопасности во время выполнения сельскохозяйственных работ»,- отметил глава административного района Довег Самвел Горгинян.