11:03 | 27.06.18 | Նորություններ | 8288
Հունիսի 29-ին՝ ժամը 10։30-19։00-ին, Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոնում կկայանա ԵՄ աջակցությամբ իրականացվող Նորարարական համաֆինանսավորվող դրամաշնորհային մրցույթի (IMG) եզրափակիչ փուլը:
Ծրագրի նախնական փուլում ընտրված 16 թիմերը, որոնք անցել են ինտենսիվ դասընթացներ եւ օգնություն են ստացել մենթորների կողմից, կմասնակցեն եզրափակիչ մրցույթին:
Նորարարական համաֆինանսավորվող դրամաշնորհային մրցույթի նպատակն է աջակցել բիզնեսի եւ նորարարության զարգացմանը:
Մրցույթի եզրափակիչ փուլում կտրամադրվի 9 դրամաշնորհ (€35 հազ.) ՝ նախատեսված 9 ամիս տեւողությամբ ծրագրերի համար:
Նորարարություններին ուղղված համաֆինանսավորվող ու Գիտական եւ տեխնոլոգիական ձեռներեցության ծրագրերն իրականացվում են Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի կողմից՝ «Աջակցություն ՓՄՁ զարգացմանը Հայաստանում» ծրագրի շրջանակում, որը համաֆինանսավորվում է Եվրամիության, ինչպես նաեւ Գերմանիայի դաշնային հանրապետության տնտեսական համագործակցության եւ զարգացման նախարարության կողմից եւ իրականացվում է ԳՄՀԸ «Մասնավոր հատվածի զարգացումը Հարավայի Կովկասում» ծրագրի շրջանակում:

11:03 | 27.06.18 | News | 11037
The final stage of EU-supported Innovation Matching Grants competition will be held on June 29, from 10:00 to 19:00, at Vanadzor Technology Center (VTC).
The 16 shortlisted startups who have undergone the process of pre-selection, excessive trainings and mentorship will participate at the final competition aimed at supporting business development and innovation and will present their innovative ideas to the jury. The winning startups will be provided with seed funding of 35.000 EUR, mentorship, linkages with potential investors, and expertise in user-centered innovation commercialization strategies.
The award ceremony will take place on June 29, from 19:00 to 21:00, at Vanadzor Technology Center. Up to 9 grants will be provided with a project duration of 9 months.
The Innovation Matching Grants competition is implemented by Enterprise Incubator Foundation in the scope of the "Support to SME development in Armenia (EU-SMEDA)" project, which is co-funded by European Union and the German Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ) and implemented by GIZ in the scope of "Private Sector Development in South Caucasus" regional programme.