12:01 | 14.03.18 | Նորություններ | 23043
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի անձնական նվիրատվության շնորհիվ Շիրակի մարզի Ամասիա գյուղի դպրոցի ինֆորմատիկայի դասարանը համալրվել է տասը նոր համակարգչով:
Ուսուցչի գնահատմամբ՝ համակարգիչների շնորհիվ դասապրոցեսն առավել արդյունավետ է դարձել եւ շատերի համար կարող է մասնագիտական կրթության հիմք դառնալ:
«Ուսումնական գործընթացի աշխուժացմանն ուղղված գործնական քայլերն արդեն ցանկալի արդյունք են տվել. մեծացել է առարկայի նկատմամբ աշակերտների հետաքրքրությունը, բարձրացել է կրթության որակը: Այս նվերը մեծ անակնկալ էր մեզ համար: Հարգանքի է արժանի այն անձնավորությունը, ով կարեւորում է կրթությունը»,- ասել է դպրոցի տնօրեն Կարինե Հարթենյանը:

12:01 | 14.03.18 | Новости | 23041
Благодаря личному пожертвованию генерального директора компании ВиваСелл-МТС Ральфа Йирикяна в кабинете информатики школы села Амасия появились 10 новых компьютеров.
По мнению учителя, благодаря компьютерам учебный процесс стал более эффективным и для многих может стать основной для профессионального образования.
«Практические шаги, направленные на активизацию учебного процесса, уже дали желаемый результат: возрос интерес учеников по отношению к предмету, улучшилось качество образования. Этот подарок был большим сюрпризом для нас. Человек, придающий важность образованию, достоин уважения»,- отметила директор школы Карине Артенян.