17:09 | 07.03.18 | Նորություններ | 24952
Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը մասնակցել է իր ԲՈՒՀ-ի՝ Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանում տեղի ունեցած «Պոլիտեխնիկ» պաշտոնաթերթի հիմնադրման 60, Պոլիտեխնիկական համալսարանում տպագիր մամուլի 85, ուսանողական մամուլի 15-ամյակների միջոցառմանը։
Պոլիտեխնիկական համալսարանի ռեկտոր Ոստանիկ Մարուխյանը նշեց ԲՈՒՀ-ի հաջողության հասած շրջանավարտների հետ մշտական կապը պահելու կարեւորության մասին.
«Ucom-ի ղեկավար Հայկ Եսայանը շատ լավ նախաձեռնությամբ հանդես եկավ եւ մենք համագործակցության հուշագիր ստորագրեցինք, որի շրջանակում ստեղծվեց այսօր արդեն հաջողությամբ գործող Ucom լաբորատորիան։ Գործատու-բարձրագույն ուսումնական հաստատություն հարաբերումների մեջ սա լավագույն երեւակումներից մեկն է։ Շուտով մենք հավաստագրեր կհանձնենք Ucom լաբորատորիայի այն շրջանավարտներին, որոնք գերժամանակակից գործիքամիջոցների կիրառմամբ հասել են հաջողության եւ արժանի են Ucom-ում աշխատելու»։
«Որպես պոլիտեխնիկցի եւ որպես Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն՝ ուրախ եմ, որ իմ երկու հարազատ կառույցները նույն տեսլականն ունեն երկրի շենացման վերաբերյալ եւ գնում են դեպի նորագույն տեխնոլոգիաները։ Ուրախալի է, որ մեր ընկերության կողմից բացված լաբորատորիայի լավագույն սաները քննությունների արդյունքում Ucom-ում աշխատելու հնարավորություն են ստացել։ Այս գործակցությունը շարունակական է լինելու»,- նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

17:09 | 07.03.18 | Новости | 25248
Генеральный директор Ucom Айк Есаян принял участие в мероприятиях, прошедших в Национальном политехническом университете Армении: 60-летии основания газеты «Политехник», 85-летии печатной прессы в Политехническом университете, 15-летии студенческой прессы.
Ректор политехнического университета Востаник Марухян отметил, что важно поддерживать постоянную связь с выпускниками вуза, достигшими успеха.
«Директор Ucom Айк Есаян выступил с замечательной инициативой, и мы подписали меморандум о сотрудничестве, в рамках которого была создана успешно функционирующая лаборатория Ucom. В отношениях работодатель-вуз это лучшее проявление. Скоро мы вручим удостоверения тем выпускникам лаборатории Ucom, которые достигли успехов с применением сверхсовременного инструментария и достойны стать сотрудниками Ucom».
«Как выпускник Политехника и генеральный директор Ucom, рад, что две родные мне структуры разделяют одинаковое видение относительно развития страны и движутся навстречу новым технологиям. Радует тот факт, что лучшие ученики наших лабораторий по итогам экзаменов получили возможность работать в Ucom. Это сотрудничество будет носить продолжительных характер»,- отметил генеральный директор Ucom Айк Есаян.