09:27 | 21.02.18 | Նորություններ | 18369
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է, որ արդեն հնարավոր է ԱՊՊԱ վճարումներն իրականացնել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման կենտրոններում տեղադրված ՄոբիԴրամ-ի վճարային տերմինալների միջոցով:
ՄոբիԴրամի վճարային տերմինալներով ԱՊՊԱ վճարումները կատարվում են առանց միջնորդավճարի, իսկ գանձվող ապահովագրավճարը 5%-ով ավելի ցածր է, քան այն դեպքում, երբ վճարումն անմիջապես կատարվում է ապահովագրական ընկերությունների գրասենյակներում:
ՄոբիԴրամ-ի վճարային տերմինալների միջոցով հնարավոր է կատարել հետեւյալ ապահովագրական ընկերությունների ԱՊՊԱ վճարումները՝ «Արմենիա Ինշուրանս», «Ինգո Արմենիա», «Նաիրի Ինշուրանս», «ՌԵՍՈ», «Ռոսգոսստրախ-Արմենիա» եւ «ՍԻԼ Ինշուրանս»:

09:27 | 21.02.18 | Новости | 18709
Отныне платежи ОСАГО (обязательное страхование гражданской ответственности владельцев транспортных средств) можно осуществлять через терминалы МобиДрам, установленные в центрах обслуживания ВиваСелл-МТС.
Платежи ОСАГО осуществляются через терминалы МобиДрам без комиссионных, а взимаемая страховая выплата на 5% меньше, чем в том случае, когда платежи осуществляются в офисах страховых компаниях.
Через терминалы МобиДрам можно делать платежи ОСАГО страховых компаний: «Армения Иншуранс», «Инго Армения», «Наири Иншуранс», «РЕСО», «Росгосстрах-Армения» и «СИЛ Иншуранс».