09:17 | 23.10.17 | Նորություններ | exclusive 58514
Ինչպես հայտնում է լիտվական 15min.it կայքը, հիմնադրամի նախագահ Իլյա Լաուրսը այդ մասին ասել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ հանդիպելուց հետո:
Next Ventures-ը գործում է Վիլնյուսում, Լոնդոնում եւ Սիլիկոնյան հովտում (ԱՄՆ) եւ ներդրումներ է կատարում կրթության հետ առնչվող նորարարական ծրագրերում:
«Մեր մոդելը Լիտվայում հաջողությամբ ներդնելուց հետո ցանկանում ենք ընդլայնել մեր գործունեության սահմանները: Փորձը ցույց է տալիս, որ փոքր երկրներն ավելի ընկալունակ են նորարարություններին: Այժմ մենք հետաքրքրված ենք համագործակցել Հայաստանի հետ», - ասել է Իլյա Լաուրսը:

09:17 | 23.10.17 | Новости | exclusive 58322
Как сообщает литовский портал 15min.lt, президент фонда Илья Лаурс сказал об этом после встречи с премьер-министром Армении Кареном Карапетяном.
Nextury Ventures работает в Вильнюсе, Лондоне и Силиконой долине (США) и инвестирует в инновационные проекты, связанные с образованием.
«После успешного внедрения нашей модели в Литве, мы хотим расширить границы нашей деятельности и изучаем возможности в других странах. Наш опыт показывает, что небольшие страны более восприимчивы к инновациям. Сейчас мы очень заинтересованы в сотрудничестве с Арменией», - сказал Илья Лаурс.