09:17 | 23.10.17 | Նորություններ | exclusive 58514
Ինչպես հայտնում է լիտվական 15min.it կայքը, հիմնադրամի նախագահ Իլյա Լաուրսը այդ մասին ասել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ հանդիպելուց հետո:
Next Ventures-ը գործում է Վիլնյուսում, Լոնդոնում եւ Սիլիկոնյան հովտում (ԱՄՆ) եւ ներդրումներ է կատարում կրթության հետ առնչվող նորարարական ծրագրերում:
«Մեր մոդելը Լիտվայում հաջողությամբ ներդնելուց հետո ցանկանում ենք ընդլայնել մեր գործունեության սահմանները: Փորձը ցույց է տալիս, որ փոքր երկրներն ավելի ընկալունակ են նորարարություններին: Այժմ մենք հետաքրքրված ենք համագործակցել Հայաստանի հետ», - ասել է Իլյա Լաուրսը:

09:17 | 23.10.17 | News | exclusive 58881
According to Lithuanian 15min.lt portal, Founder & Chairman at Nextury Ventures Ilja Laurs said this after the meeting with Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan.
Nextury Ventures operates in Vilnius, London and Silicon Valley (U.S.), investing in innovation projects related to education.
“After the successful incorporation of our model in Lithuania, we decided to observe the possibilities of other countries and expand our operation further. Our experience shows that small countries are more adaptable to innovation. Currently we are interested in cooperation with Armenia,” Ilja Laurs said.