12:45 | 09.09.17 | Նորություններ | 14621
Այդ մասին հայտարարվել է այսօր Երեւանում մեկնարկած «Հայաստանի թվայնացման օրակարգ» աշխատաժողովում, որի բացմանը ներկա է եղել ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
Աշխատաժողովի նպատակն է ազդարարել Հայաստանի թվայնացման օրակարգի մշակման մեկնարկը եւ պատրաստել օրակարգի փաստաթղթի նախագիծը:
Աշխատաժողովը տեւելու է երկու օր: Առաջին օրը նվիրված է լինելու թվային ռազմավարությունների միջազգային միտումներին եւ Հայաստանում դրանց կիրառման հնարավորություններին․ ներկայացվելու են տարբեր երկրների թվային ռազմավարությունները եւ ՝ Հայաստանի համար քաղված դասերը:
Երկրորդ օրվա ընթացքում կառավարության ներկայացուցիչները եւ փորձագետներն աշխատելու են «Հայաստանի թվայնացման օրակարգ» փաստաթղթի նախագծի վրա։
Աշխատաժողովը կազմակերպել է ՀՀ կառավարության Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնը՝ Եվրոպական միության կողմից ֆինանսավորվող «Զարգացում եւ ռազմավարական ուսումնասիրություններ» ծրագրի օժանդակությամբ:

12:45 | 09.09.17 | Новости | 14823
Премьер-министр Армении Карен Карапетян присутствовал сегодня на открытии конференции «Повестка цифровизации Армении».
Целью конференции является объявление о старте разработки повестки цифровизации Армении и подготовка проект документа.
Конференция продлится два дня. Первый день будет посвящен международным тенденциям цифровых стратегий и возможностям их использования в Армении.
Во второй день представители правительства и эксперты будут работать над проектом документа «Повестка цифровизации Армении».
Планируется, что проект будет готов до конца года.
Конференция организована Центром стратегических инициатив правительства Армении при поддержке финансируемой Европейским союзом программы «Развитие и стратегические исследования».