16:26 | 18.07.17 | Նորություններ | 29692
«Ռոստելեկոմ»-ն այսօր ամփոփել է «Նոր հնարավորություններ ուսանողների համար» նախագիծը, որը հայաստանյան տարբեր բուհերի ու մասնագիտությունների 20 ուսանողների հնարավորություն է տալիս մրցել եւ ընդգրկվել ընկերության անձնակազմում։
Ծրագիրը Հայաստանում իրականացվում է երրորդ անգամ: Մասնակիցները հնարավորություն են ստացել մասնակցել մեկ ամիս տեւողությամբ ինտերակտիվ ուսուցմանը՝ անմիջապես ընկերության աշխատակիցների մասնակցությամբ։
«Մեզ համար շատ կարեւոր է լինել երկխոսության մեջ երիտասարդների հետ, նրանց ներկայացնել ընկերության կորպորատիվ կառավարման սկզբունքները։ Համոզված եմ, որ այստեղ ստացած գիտելիքները մեծապես կնպաստեն  նրանց հետագա կարիերայի զարգացման գործում։ Մեր նախագծի շնորհիվ ուսանողները ձեռք են բերում ինքնավստահություն, պատկերացում են կազմում գրասենյակային եւ խոշոր ընկերություններում աշխատանքի մասին։ Հատկանշական է, որ նախորդ տարիների մասնակիցներից ուսանողները աշխատանքի են անցել մեր ընկերության ամենատարբեր ստորաբաժանումներում եւ հաջողությամբ համատեղում են աշխատանքն ու ուսումը»,-նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Մրցութային փուլում հաղթող ճանաչված մասնակցին՝ Լիլիթ Գրիգորյանին, առաջարկվել է եռամսյա վարձատրվող ուսուցում անցնել «Ռոստելեկոմի» իր նախընտրած բաժնում, իսկ ուսուցման ընթացքում դրական արդյունքներ արձանագրելու դեպքում համալրել ընկերության անձնակազմի շարքերը:
Ամփոփիչ հանդիպմանը մասնակիցներին շնորհվել են հավաստագրեր եւ առաջիկա թափուր հաստիքների դեպքում կդիտարկվեն նաեւ նրանց թեկնածությունները։

16:26 | 18.07.17 | Новости | 29954
Компания «Ростелеком» подвела сегодня итоги проекта «Новые возможности для студентов», давшего возможность 20 студентам армянских вузов соревноваться и пополнить кадровый состав компании.
Проект реализуется в Армении в третий раз. Участники получили возможность принять участие в месячном интерактивном обучении с непосредственным участием сотрудников компании.
«Для нас очень важно быть в диалоге с молодежью, представлять им принципы корпоративного управления. Уверен, что полученные здесь знания помогут продвижению их карьеры. Благодаря нашему проекту студенты приобретают уверенность в себе, формируют представление о работе в крупных компаниях. Примечательно, что студенты из числа участников прошлых лет поступили на работу в самых разных подразделениях компании и успешно совмещают работу и учебу»,- отметил генеральный директор «Ростелеком Армения» Айк Фарамазян.
Лилит Григорян, признанной победителем конкурсного этапа, было предложено пройти трехмесячную оплачиваемую стажировку в предпочитаемом ею отделе «Ростелеком», а в случае положительных результатов за время стажировки пополнить ряды персонала компании.
На итоговой встрече участникам вручили сертификаты и в ближайшее время в случае появления новых вакансий рассмотрят и их кандидатуры.