16:26 | 18.07.17 | Նորություններ | 29692
«Ռոստելեկոմ»-ն այսօր ամփոփել է «Նոր հնարավորություններ ուսանողների համար» նախագիծը, որը հայաստանյան տարբեր բուհերի ու մասնագիտությունների 20 ուսանողների հնարավորություն է տալիս մրցել եւ ընդգրկվել ընկերության անձնակազմում։
Ծրագիրը Հայաստանում իրականացվում է երրորդ անգամ: Մասնակիցները հնարավորություն են ստացել մասնակցել մեկ ամիս տեւողությամբ ինտերակտիվ ուսուցմանը՝ անմիջապես ընկերության աշխատակիցների մասնակցությամբ։
«Մեզ համար շատ կարեւոր է լինել երկխոսության մեջ երիտասարդների հետ, նրանց ներկայացնել ընկերության կորպորատիվ կառավարման սկզբունքները։ Համոզված եմ, որ այստեղ ստացած գիտելիքները մեծապես կնպաստեն  նրանց հետագա կարիերայի զարգացման գործում։ Մեր նախագծի շնորհիվ ուսանողները ձեռք են բերում ինքնավստահություն, պատկերացում են կազմում գրասենյակային եւ խոշոր ընկերություններում աշխատանքի մասին։ Հատկանշական է, որ նախորդ տարիների մասնակիցներից ուսանողները աշխատանքի են անցել մեր ընկերության ամենատարբեր ստորաբաժանումներում եւ հաջողությամբ համատեղում են աշխատանքն ու ուսումը»,-նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Մրցութային փուլում հաղթող ճանաչված մասնակցին՝ Լիլիթ Գրիգորյանին, առաջարկվել է եռամսյա վարձատրվող ուսուցում անցնել «Ռոստելեկոմի» իր նախընտրած բաժնում, իսկ ուսուցման ընթացքում դրական արդյունքներ արձանագրելու դեպքում համալրել ընկերության անձնակազմի շարքերը:
Ամփոփիչ հանդիպմանը մասնակիցներին շնորհվել են հավաստագրեր եւ առաջիկա թափուր հաստիքների դեպքում կդիտարկվեն նաեւ նրանց թեկնածությունները։

16:26 | 18.07.17 | News | 28724
Rostelecom summed up today the New Opportunities for Students program, which enabled 20 students of different specialties from Armenia’s universities to compete and become the company’s staffer.
That was the third edition of the program in Armenia. The participants took one-month interactive learning course that directly involved Rostelecom employees.
“It’s very important for us to have a dialogue with young people and introduce them to the principles of our company’s corporate management. I’m certain that the knowledge they acquired here will facilitate further development of their careers. Thanks to our project, the students became more confident and learned about working in an office, for a big organization. It’s noteworthy that participants of last year’s course now work in various departments of Rostelecom and successfully combine work and education,” said Rostelecom Armenia CEO Hayk Faramazyan.
Winner of the competitive part of the program Lilit Grigoryan was offered three-month paid internship at a Rostelecom department of her choice and a job at the company if her results are good.
The program participants received certificates at the final meeting. They will be considered if Rostelecom Armenia has vacancies in the near future.