ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը ընդունել է «ՎիմպելԿոմ» ընկերության փոխնախագահ Ալեքս Մատյուշկային եւ «Արմենտել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինին։
Նախարարությունից հայտնել են, որ փետրվարի 9-ին կայացած հանդիպմանը «քննարկվել են հեռահաղորդակցության ոլորտի ներկա մարտահրավերները եւ զարգացման հեռանկարները»։
photo © http://mtcit.am
«Խստացող մրցակցության պայմաններում «ՎիմպելԿոմ»-ը վերափոխում է իր ռազմավարությունն ու բիզնես-մոդելը՝ ավանդական ձայնային եւ տվյալների փոխանցման ծառայություններից անցում կատարելով դեպի թվային ծառայություններ: «Արմենտել»-ը եւս Հայաստանում վերափոխվելու է թվային օպերատորի` ամբողջությամբ արդիականացված էլեկտրոնային ծառայություններ առաջարկելով հաճախորդներին։ «ՎիմպելԿոմ»-ի ներկայացուցչի խոսքով` այդ տեսանկյունից Հայաստանը տարածաշրջանում առաջին երկիրն է։ Արդիականացման աշխատանքները ներառելու են նաեւ ֆիքսված ցանցի մի մասը։
Ալեքս Մատյուշկան նախարարին ներկայացրեց նաեւ այս տարվա ներդրումային ծրագիրը։ Քննարկման արդյունքում ընկերության ներկայացուցիչը խոստացավ Հայաստանում ներդրումների նախատեսված ծավալը ավելացնել $ 15 մլն-ով», - ասված է նախարարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:

09:20 | 10.02.17 | News | 15873
Armenian Minister of Transport, Communication and Information Technologies Vahan Martirosyan received Alex Matuschka, Group Chief Performance Officer at VimpelCom, and ArmenTel CEO Andrey Pyatakhin in Yerevan.
The Ministry informed that the parties discussed perspectives for development of telecommunications sector at the meeting on February 9.
photo © http://mtcit.am
“In the context of growing competition VimpelCom transforms its strategy and business model, shifting from traditional to digital services. In Armenia, ArmenTel will also transform into a digital operator, offering its subscribers fully modernized e-services. According to VimpelCom representatives, Armenia is the first country in the region to apply this approach, and modernization will partly concern the company’s fixed network as well.
Alex Matuschka presented to the Minister to this year’s investment program. As a result of discussions, VimpelCom official promised to increase the scheduled investment in Armenia by USD 15 million,” reads the Ministry press service’s release.