16:59 | 09.02.17 | Նորություններ | 15344
«Ռոստելեկոմ» ընկերության կողմից ԵՊՀ գրադարանի մասնաշենքում վերանորոգվել եւ կահավորվել է գունավոր հեռուստատեսության հիմնադիր Հովհաննես Ադամյանի անվան սրահը, որի պաշտոնական բացումը տեղի է ունեցել այսօր:
Միջոցառմանը ներկա են եղել ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանը, «Ռոստելեկոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը:
«Այսօր «Ռոստելեկոմ»-ը Հայաստանում իր բոլոր բաժանորդներին տրամադրում է նորագույն տեխնոլոգիական լուծումներով հագեցած Սմարթ հեռուստատեսության ծառայությունը, ինչը Հովհաննես Ադամյանի գյուտի մերօրյա զարգացումն է:
Շնորհիվ «Ռոստելեկոմ»-ի՝ Երեւանի եւ մարզերի բնակիչները հնարավորություն ունեն դիտելու ամենապահանջված ալիքներն ու օգտվելու ժամանակակից հնարավորություններից հեռուստատեսության արդիական համակարգերի շնորհիվ։
Նման հեռուստատեսային համակարգեր գործում են ավելի քան 20 երկրներում՝ ԱՄՆ-ում, Չինաստանում, Շվեյցարիայում, Բուլղարիայում, Բելառուսում, Սինգապուրում, Ինդոնեզիայում, ԱՊՀ եւ այլ երկրներում»,- ասված է հաղորդագրությունում:

16:59 | 09.02.17 | News | 14281
The opening of the Hall, named after the inventor of color television Hovhannes Adamian, took place today at YSU (Yerevan State University), which was renovated and furnished by Rostelecom.
YSU Rector Aram Simonyan and Rostelecom Armenia General Director Hayk Faramazyan attended the event.
“Today Rostelecom subscribers have the opportunity of using Smart ОТТ TV service with its latest technological solutions, a modern development of Hovhannes Adamian’s invention.
Thanks to Rostelecom, residents of Yerevan and marzes have the opportunity to watch most in-demand channels and make use of possibilities of modern television systems.
Such television systems are available in more than 20 countries: USA, China, Switzerland, Bulgaria, Belarus, Singapore, Indonesia, CIS and other countries,” the statement reads.