16:59 | 09.02.17 | Նորություններ | 15344
«Ռոստելեկոմ» ընկերության կողմից ԵՊՀ գրադարանի մասնաշենքում վերանորոգվել եւ կահավորվել է գունավոր հեռուստատեսության հիմնադիր Հովհաննես Ադամյանի անվան սրահը, որի պաշտոնական բացումը տեղի է ունեցել այսօր:
Միջոցառմանը ներկա են եղել ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանը, «Ռոստելեկոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը:
«Այսօր «Ռոստելեկոմ»-ը Հայաստանում իր բոլոր բաժանորդներին տրամադրում է նորագույն տեխնոլոգիական լուծումներով հագեցած Սմարթ հեռուստատեսության ծառայությունը, ինչը Հովհաննես Ադամյանի գյուտի մերօրյա զարգացումն է:
Շնորհիվ «Ռոստելեկոմ»-ի՝ Երեւանի եւ մարզերի բնակիչները հնարավորություն ունեն դիտելու ամենապահանջված ալիքներն ու օգտվելու ժամանակակից հնարավորություններից հեռուստատեսության արդիական համակարգերի շնորհիվ։
Նման հեռուստատեսային համակարգեր գործում են ավելի քան 20 երկրներում՝ ԱՄՆ-ում, Չինաստանում, Շվեյցարիայում, Բուլղարիայում, Բելառուսում, Սինգապուրում, Ինդոնեզիայում, ԱՊՀ եւ այլ երկրներում»,- ասված է հաղորդագրությունում:

16:59 | 09.02.17 | Новости | 15271
В филиале библиотеки Ереванского государственного университета при поддержке «Ростелеком» был отремонтирован и обставлен зал имени создателя цветного телевидения Ованнеса Адамяна, официальное открытие которого состоялось сегодня.
На мероприятии присутствовали ректор ЕГУ Арам Симонян и гендиректор «Ростелеком» Айк Фарамазян.
«Сегодня «Ростелеком» предоставляет всем своим абонентам в Армении услугу Смарт-телевидения, насыщенную новейшими технологиями, что является современным продолжением открытия Ованнеса Адамяна.
Благодаря «Ростелекому» жители Еревана и марзов могут смотреть самые популярные каналы и пользоваться современными услугами при помощи современных возможностей телевидения.
Подобные телесистемы действуют в более чем 20 странах: США, Китае, Швейцарии, Болгарии, Беларуси, Сингапуре, Индонезии, СНГ и других странах», - говорится в сообщении.