«Ռոստելեկոմ»-ը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 21-ին «ՍՈԱՐ-Հայաստան» բարեգործական ընկերության հետ համատեղ ամանորյա անակնկալ է մատուցել 2-13 տարեկան հարյուր երեխաների։
Երեխաներն այցելել են կինոթատրոն, մասնակցել հյուրասիրության եւ ստացել քաղցրավենիքներ ու խաղալիքներ Ձմեռ պապիից։
Երեխաները Շենգավիթ վարչական շրջանի թիվ 141 գիշերօթիկ մսուր-մանկապարտեզի, «Մեր հույս» Նագգաշյան խնամքի կենտրոնի, Երեւանի «ԶԱՏԻԿ» երեխաների աջակցության կենտրոնի, Նուբարաշենի թիվ 11 հատուկ մանկատան, «Օրրան» բարեգործական ՀԿ շահառուներն էին։
Ընկերությունը դեկտեմբերի 26-ին մասնակցել է նաեւ Աբովյան քաղաքի երեխաների աջակցության կենտրոնի սաների կողմից կազմակերպված ամանորյա միջոցառմանը՝ տրամադրելով նվերներ անապահով ընտանիքների շուրջ հիսուն երեխաների։
«Ամանորը բոլորի տոնն է եւ մենք պատասխանատվություն ենք կրում բոլոր երեխաների ժպիտների համար»,- նշել է ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ ՓԲԸ-ի, «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։

12:55 | 27.12.16 | Новости | 20682
«Ростелеком» сообщает, что 21 декабря совместно с благотворительной организацией «SOAR -Армения» преподнес новогодний сюрприз 100 детям в возрасте 2-13 лет.
Дети посетили кинотеатр, получили угощение, а также сладости и подарки от Деда Мороза.
Сюрприз получили воспитанники Дошкольного учебного заведения-интерната №141, Детский дом Нагашян, Ереванский центр содействия детям «Затик», нубарашенский коррекционный детский дом номер 11 и благотворительной организации «Орран».
26 декабря компания участвовала также в новогоднем мероприятии, организованном воспитанниками центра помощи детям города Абовян, предоставив подарки порядка 50 детям из необеспеченных семей.
«Новый год – праздник для всех, и мы ответственны за улыбки всех детей», - отметил гендиректор ЗАО ДЖИЭНСИ-АЛЬФА, «Ростелеком» в Армении Айк Фарамазян.