«Ռոստելեկոմ»-ը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 21-ին «ՍՈԱՐ-Հայաստան» բարեգործական ընկերության հետ համատեղ ամանորյա անակնկալ է մատուցել 2-13 տարեկան հարյուր երեխաների։
Երեխաներն այցելել են կինոթատրոն, մասնակցել հյուրասիրության եւ ստացել քաղցրավենիքներ ու խաղալիքներ Ձմեռ պապիից։
Երեխաները Շենգավիթ վարչական շրջանի թիվ 141 գիշերօթիկ մսուր-մանկապարտեզի, «Մեր հույս» Նագգաշյան խնամքի կենտրոնի, Երեւանի «ԶԱՏԻԿ» երեխաների աջակցության կենտրոնի, Նուբարաշենի թիվ 11 հատուկ մանկատան, «Օրրան» բարեգործական ՀԿ շահառուներն էին։
Ընկերությունը դեկտեմբերի 26-ին մասնակցել է նաեւ Աբովյան քաղաքի երեխաների աջակցության կենտրոնի սաների կողմից կազմակերպված ամանորյա միջոցառմանը՝ տրամադրելով նվերներ անապահով ընտանիքների շուրջ հիսուն երեխաների։
«Ամանորը բոլորի տոնն է եւ մենք պատասխանատվություն ենք կրում բոլոր երեխաների ժպիտների համար»,- նշել է ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ ՓԲԸ-ի, «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։

12:55 | 27.12.16 | News | 22058
Rostelecom informs that on December 21 the company made a New Year surprise in cooperation with SOAR Armenia nonprofit organization for 100 children aged 2-13.
The children went to the cinema, participated in the feast and received sweets and toys from Santa Clause.
Children were pupils from Nursery-kindergarten N 141 in Shengavit, Mer Hooys (Our Hope) Nakashian Children's Home, Zatik Yerevan Child Assistance Center, Nubarashen Special School N11, Orran Charitable NGO.
On December 26 the company also participated in the New Year event, organized for pupils of Children's Support Centre Foundation in Abovyan, and provided presents for around 50 children from needy families.
“New Year is a celebration for everyone, and we are responsible for the smiles of these children,” said Rostelecom Armenia CEO Hayk Faramazyan.