15:54 | 09.11.16 | Նորություններ | 12799
«ԱրմենՏել» ընկերությունը մեկնաբանություն է տարածել ՀՀ Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի (ՏՄՊՊՀ) այսօր տարածած հաղորդագրության կապակցությամբ:
«ՀՀ Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովն իր 16.05.2016թ. որոշմամբ հարուցել է վարչական վարույթ «Տրանս-Սֆեր» ՍՊԸ-ի դիմումի հիման վրա: Հանձնաժողովի կողմից հարուցված վարչական վարույթը դադարեցվել է 25.07.2016թ. Թիվ 47 որոշմամբ`հաշվի առնելով, որ վարչական վարույթի ընթացքում «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի կողմից «Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության մասին» ՀՀ օրենքի խախտման փաստ չի հայտնաբերվել: Հետեւաբար, հանձնաժողովի կողմից ընկերությանը տրված նախազգուշացման որոշումն անհիմն է եւ բողոքարկված է ՀՀ Վարչական դատարանում:
Ինչ վերաբերում է «Տրանս-Սֆեր» ՍՊԸ-ին, ապա, վերջինիս նկատմամբ ընկերության դիմումի հիման վրա Գնումների աջակացման կենտրոնին ներկայացվել է հայտ մրցույթների մասնակցության իրավունք չունեցող անձանց ցուցակում ներառելու մասին: Դիմումի համար հիմք է հանդիսացել «Տրանս-Սֆեր» ՍՊԸ-ի կողմից մրցույթին ոչ ճիշտ տվյալներ ներկայացնելը, որով վերջինս խախտել է մրցույթի կանոնները: Ուստի ակնհայտ է, որ «ԱրմենՏել»–ի կողմից որեւէ սահմանափակում տեղի չի ունեցել, քանի որ «ԱրմենՏել»–ը գործում է բոլորովին այլ ծառայությունների շուկայում:
Նշենք, որ այդ առումով մենք միակ պատվիրատուն չենք, «Տրանս-Սֆեր» ՍՊԸ-ի նկատմամբ պատվիրատու է հանդիսանում նաեւ Հենակետային քոլեջը»,- ասված է «ԱրմենՏել»-ի մեկնաբանությունում:

15:54 | 09.11.16 | News | 11954
ArmenTel disseminated a comment on the statement from State Commission for the Protection of Economic Competition of Armenia.
“State Commission for the Protection of Economic Competition of Armenia initiated an administrative proceeding by its decision of 16.05.2016, based on the application-complaint from Trans-Spher. The administrative proceeding, initiated by the Commission, was terminated by decision No.47 of 25.07.2016, taking into consideration the fact that ArmenTel registered no breach of law on Protection of Economic Competition of Armenian Constitution. Consequently, the decision by the Commission on warning the company was baseless and was appealed at the Administrative Court of the Republic of Armenia.”
Regarding Trans-Spher, an application was presented to Procurement Support Center against the latter, based on the claim from the company, for including the company in the list of entities without a right to participate in competitions. The application was based on the wrong data introduced to the competition by Trans-Spher, which is a breach of competition rules. Thus, there were no restrictions by ArmenTel, as ArmenTel operates in a completely different service market.
It is worth mentioning, that we are not the only customer from that point; Basic College is also Trans-Spher’s customer,” ArmenTel comment reads.