15:54 | 09.11.16 | Նորություններ | 12799
«ԱրմենՏել» ընկերությունը մեկնաբանություն է տարածել ՀՀ Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի (ՏՄՊՊՀ) այսօր տարածած հաղորդագրության կապակցությամբ:
«ՀՀ Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովն իր 16.05.2016թ. որոշմամբ հարուցել է վարչական վարույթ «Տրանս-Սֆեր» ՍՊԸ-ի դիմումի հիման վրա: Հանձնաժողովի կողմից հարուցված վարչական վարույթը դադարեցվել է 25.07.2016թ. Թիվ 47 որոշմամբ`հաշվի առնելով, որ վարչական վարույթի ընթացքում «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի կողմից «Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության մասին» ՀՀ օրենքի խախտման փաստ չի հայտնաբերվել: Հետեւաբար, հանձնաժողովի կողմից ընկերությանը տրված նախազգուշացման որոշումն անհիմն է եւ բողոքարկված է ՀՀ Վարչական դատարանում:
Ինչ վերաբերում է «Տրանս-Սֆեր» ՍՊԸ-ին, ապա, վերջինիս նկատմամբ ընկերության դիմումի հիման վրա Գնումների աջակացման կենտրոնին ներկայացվել է հայտ մրցույթների մասնակցության իրավունք չունեցող անձանց ցուցակում ներառելու մասին: Դիմումի համար հիմք է հանդիսացել «Տրանս-Սֆեր» ՍՊԸ-ի կողմից մրցույթին ոչ ճիշտ տվյալներ ներկայացնելը, որով վերջինս խախտել է մրցույթի կանոնները: Ուստի ակնհայտ է, որ «ԱրմենՏել»–ի կողմից որեւէ սահմանափակում տեղի չի ունեցել, քանի որ «ԱրմենՏել»–ը գործում է բոլորովին այլ ծառայությունների շուկայում:
Նշենք, որ այդ առումով մենք միակ պատվիրատուն չենք, «Տրանս-Սֆեր» ՍՊԸ-ի նկատմամբ պատվիրատու է հանդիսանում նաեւ Հենակետային քոլեջը»,- ասված է «ԱրմենՏել»-ի մեկնաբանությունում:

15:54 | 09.11.16 | Новости | 12369
Компания «АрменТел» распространила ответ на сегодняшнее сообщение Государственной комиссии по регулированию общественных услуг (ГКЗЭК).
«Госкомиссия по регулированию общественных услуг решением от 16.05.2016г. возбудила административное производство на базе заявление ООО «Транс-Сфер». Административное производство, возбужденное комиссией, было прекращено 25.07.2016 г. решением №47 за отсутствием нарушений со стороны компании «АрменТел» закона Армении «О защите экономической конкуренции». Следовательно, предупреждение комиссии, адресованное компании, является необоснованным и обжаловано в Административном суде.
Что касается ООО «Транс-Сфер», то в Центр поддержки закупок подана заявка о включении компании в список лиц, не имеющих права участия в конкурсах. Основанием для подобной заявки стало предоставление компанией «Транс-Сфер» неверных сведений, что является нарушением правил конкурса. Из этого видно, что никаких ограничений со стороны «АрменТел» не было, поскольку «АрменТел» действует на рынке совершенно иных услуг.
Отметим, что в этом плане мы являемся не единственными заказчиками: заказчиком для ООО «Транс-Сфер» является и Опорный колледж», - говорится в сообщении «АрменТел».