13:21 | 11.07.16 | Նորություններ | 7309
Հուլիսի 8-ին հայաստանյան «Ռոստելեկոմ»-ի ներկայացուցիչները Կապանի քաղաքապետարանի հետ փոխըմբռնման հուշագիր են ստորագրել:
Հուշագրում նշվում է, որ հաշվի առնելով 2013-ից համատեղ աշխատանքների արդյունքներն ու ձեռքբերումները՝ քաղաքապետարանի հետ համագործակցությունը շարունակվում է՝ ընդգրկելով ոչ միայն ենթակառուցվածքների ստեղծումն ու սպասարկումը, այլեւ նորերի ձեւավորումն ու շահագործումը։ Առաջիկայում իրականացվելիք նախագծերից են մանկական ժամանակակից խաղահրապարակների կառուցումն ու կահավորումը, ինչպես նաեւ նոր այգիներում անվճար WiFi հասանելիության ապահովումը։ Կողմերը կշարունակեն համագործակցել կրթական նախագծերի շրջանակում, ինչպես նաեւ «Ռոստելեկոմ»-ը կշարունակի անվճար հիմունքներով քաղաքային էլեկտրոնային գրադարանն ինտերնետ հասանելիությամբ ապահովել։
Հուշագրի ստորագրմանը հաջորդել է «Ռոստելեկոմ»-ի վաճառքի եւ սպասարկման սրահի վերաբացման պաշտոնական արարողությունը, որին ներկա են գտնվել Կապանի քաղաքապետ Աշոտ Հայրապետյանը եւ «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
«Բաժանորդների հոսքը սրահ առավել ակտիվացել է հատկապես ընկերության նոր առաջարկի՝ հատուկ մարզերի բաժանորդների համար նախատեսված «Տրիո Մարզային» փաթեթի շնորհիվ, որը հնարավորություն է տալիս 8500 դրամ ամսավճարով դիտելու 60-ից ավելի առաջատար հեռուստաալիքներ, ունենալու մինչեւ 24 Մբ/վ արագությամբ ինտերնետ հասանելիություն, հեռախոսակապ եւ անվճար WiFi ակտիվացում»,- ասված է հաղորդագրությունում:

13:21 | 11.07.16 | News | 7562
On July 8, Rostelecom representatives signed a memorandum of understanding with Kapan Mayor’s Office.
The memorandum states that, taking into account the results and achievements of joint work in 2013, the cooperation with the Mayor’s Office is underway, covering not only the creation and maintenance of infrastructure, but also the emergence and development of new ones.
The project of construction and furnishing of the modern children's playgrounds is expected in the near future, as well as free WiFi access in parks. The two sides will continue to cooperate within the framework of educational projects, as well as Rostelecom will continue to provide Internet access free of charge for e- Library of the city.
The signing of memorandum was followed by official reopening ceremony of Rostelecom sales and service center, attended by Kapan’s Mayor Ashot Hayrapetyan and Rostelecom Armenia CEO Hayk Farmazyan.
“The flow of the customers to the service offices has increased due to Rostelecom’s new regional offer- Regional trio: it gives opportunity to watch more than 60 leading TV Channels, access 24MB/sec internet, phone service and free WiFi activation paying only AMD8500”, the statement reads.