13:21 | 11.07.16 | Նորություններ | 7309
Հուլիսի 8-ին հայաստանյան «Ռոստելեկոմ»-ի ներկայացուցիչները Կապանի քաղաքապետարանի հետ փոխըմբռնման հուշագիր են ստորագրել:
Հուշագրում նշվում է, որ հաշվի առնելով 2013-ից համատեղ աշխատանքների արդյունքներն ու ձեռքբերումները՝ քաղաքապետարանի հետ համագործակցությունը շարունակվում է՝ ընդգրկելով ոչ միայն ենթակառուցվածքների ստեղծումն ու սպասարկումը, այլեւ նորերի ձեւավորումն ու շահագործումը։ Առաջիկայում իրականացվելիք նախագծերից են մանկական ժամանակակից խաղահրապարակների կառուցումն ու կահավորումը, ինչպես նաեւ նոր այգիներում անվճար WiFi հասանելիության ապահովումը։ Կողմերը կշարունակեն համագործակցել կրթական նախագծերի շրջանակում, ինչպես նաեւ «Ռոստելեկոմ»-ը կշարունակի անվճար հիմունքներով քաղաքային էլեկտրոնային գրադարանն ինտերնետ հասանելիությամբ ապահովել։
Հուշագրի ստորագրմանը հաջորդել է «Ռոստելեկոմ»-ի վաճառքի եւ սպասարկման սրահի վերաբացման պաշտոնական արարողությունը, որին ներկա են գտնվել Կապանի քաղաքապետ Աշոտ Հայրապետյանը եւ «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
«Բաժանորդների հոսքը սրահ առավել ակտիվացել է հատկապես ընկերության նոր առաջարկի՝ հատուկ մարզերի բաժանորդների համար նախատեսված «Տրիո Մարզային» փաթեթի շնորհիվ, որը հնարավորություն է տալիս 8500 դրամ ամսավճարով դիտելու 60-ից ավելի առաջատար հեռուստաալիքներ, ունենալու մինչեւ 24 Մբ/վ արագությամբ ինտերնետ հասանելիություն, հեռախոսակապ եւ անվճար WiFi ակտիվացում»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Представители «Ростелеком» в Армении 8 июля подписали с мэрией Капана меморандум о взаимопонимании.
В меморандуме отмечается, что с учетом результатов, достигнутых с результате проделанной с 2013 года совместной работы, сотрудничество с мэрией будет продолжено и будет включать не только создание и обслуживание существующих инфраструктур, но и формирование и использование новых. Среди проектов, запланированных на будущее, строительство современной детской площадки, а также обеспечение бесплатного WiFi-соединения в новых парках. Стороны продолжат сотрудничать в рамках образовательных проектов, «Ростелеком» продолжит также обеспечивать городскую электронную библиотеку бесплатным доступом к интернету.
За подписанием меморандума последовала церемония открытия обновленного салона продаж и обслуживания «Ростелеком», на которой присутствовал мэр Капана Ашот Айрапетян и гендиректор «Ростелеком» в Армении Айк Фарамазян.
«Абоненты стали активнее посещать салон особенно благодаря новому предложению компании – пакету «Трио для марзов», созданному специально для проживающих в регионах абонентов компании. Он позволяет за ежемесячную плату 8500 драмов смотреть более 60 ведущих телеканалов, пользоваться интернет-подключением до 24 Мб/с, телефонной связью и бесплатным подключением WiFi», - говорится в сообщении.