13:06 | 27.06.16 | Նորություններ | 6120
«Ռոստելեկոմի» մասնագետները հունիսի 25-26-ը կայացած «Հարթակ» փորձի փոխանակման փառատոնի շրջանակում մասնակիցների հետ կիսվել են իրենց փորձով եւ հմտություններով։
Մասնավորապես, նրանք հանդես են եկել «Արվեստ եւ տեխնոլոգիա» բաժնում՝ ներկայացնելով երկու սեմինար-քննարկում (workshop) «Ինտերնետը եւ մենք․ անվտանգ ինտերնետ հասանելիություն» եւ «Ինչպես պատրաստել կայք սեփական ձեռքերով»։
Առաջին սեմինարի ընթացքում մասնակիցները տեղեկացել են, թե ինչպես են խոշոր ինտերնետ պրովայդերներն ապահովում անվտանգությունն իրենց բաժանորդների համար, իսկ «Ռոստելեկոմի» ՏՏ փորձագետ Արմեն Գնունին մանրամասնել է ցանկացած վայրում ինտերնետից անվտանգ օգտվելու հիմնական կանոնները։
«Ռոստելեկոմի» ՏՏ փորձագետներից Վլադիսլավ Գորոխովն էլ քայլ առ քայլ ներկայացրել է կայքը կամ բլոգը ձեւավորելու ամբողջ գործընթացը եւ պատասխանեց հարցերին։

Specialists working at Rostelecom shared their experience and skills with participants of Hartak Festival held on June 25-26.
In particular, they presented two workshops in Art and Technology part, titled “Internet and us - safe internet access” and “How to make a website on your own”.
During the first workshop, the specialists told how large Internet providers ensure safety for their customers, and Rostelecom IT expert Armen Gnuni explained in detail the main rules of safe Internet use in any place.
Another Rostelecom IT expert Vladislav Gorokhov presented step-by-step the process of making a website or blog, and answered the questions.