13:16 | 30.03.16 | Նորություններ | 5022
2015թ. բնակարանաշինության ծրագրով Հայաստանի գրեթե ամբողջ տարածքում իրականացվել է տների վերանորոգման եւ կիսակառույցների շինարարության նախագիծ, որի շահառու է դարձել սոցիալապես անապահով 40 ընտանիք:
Ծրագիրն իրականացնող կողմերի՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» ղեկավարներն այցելել են Դդմաշեն համայնք՝ մասնակցելու Մելիքյանների ընտանիքի բնակարանամուտի արարողությանը:
«Բոլոր հաջողությունների հիմքում մարդու անձնական երջանկությունն է: Տնազրկությունը, գործազրկությունը, տարբեր խնդիրների առկայությունը հաճախ բացասաբար են անդրադառնում մարդու հոգեվիճակի վրա՝ անդրադառնալով երջանկությանը: Հույսի եւ հավատի մասին հաճախակի հնչեցվող իմ խոսքերը պատահական չեն: Երբեմն շատ փոքր աջակցությունն անգամ կարող է կտրուկ փոխել մարդու կյանքը՝ նրան դարձնելով ավելի վստահ, կայացած, համբերատար եւ հաջողակ: Այս մոտեցումը գործունեության սկզբից  արժեհամակարգ է եղել մեզ համար: Դա անչափ կարեւոր է մեր երկրի եւ ազգի համար: Հենց այդ նպատակի իրագործմանն է ուղղված այս համագործակցությունը: Ուրախ ենք արձանագրել հերթական ընտանիքի երջանկության փաստը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
2007-ից իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակում, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 228,3 մլն դրամի ներդրում է կատարել:

13:16 | 30.03.16 | Новости | 5338
В рамках совместной программы ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фулер» в течение 2015 года почти на всей территории Армении осуществлялся ремонт домов и доводилось до завершения их строительство.
Бенефициарами программы стали 40 необеспеченных семей.
Руководители ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фулер» посетили общину Ддмашен Гегаркуникского марза, чтобы вместе с семьей  Меликян отметить их новоселье.
«В основе всех успехов лежит личное счастье человека. Отсутствие жилья, безработица, разные проблемы часто негативно сказываются на моральном настрое человека. Мои часто звучащие слова о надежде и вере не случайны. Иногда даже самая малая помощь может изменить человеку жизнь, сделать его более уверенным, сильным, терпеливым и успешным. Этот подход с самого начала был для нас системой ценностей. Это крайне важно для страны и народа. Именно на осуществление этой цели направлено наше сотрудничество. Мы рады констатировать, что еще одна семья обрела счастье», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В рамках домостроительной программы, осуществляемой с 2007 года, ВиваСелл-МТС выделил 228,3 млн драмов.