12:20 | 15.02.16 | Նորություններ | exclusive 4266
Հայկական Dictoro սպորտային հարթակը, որտեղ կարելի է կանխատեսել ֆուտբոլի եվրոպական առաջնությունների հանդիպումների հաշիվները եւ վիրտուալ հաղթել, համալրվել է նոր գործառույթներով:
Itel.am-ին հարթակի հիմնադիր Հայկ Արամյանը տեղեկացրել է, որ Dictoro-ում այսուհետ հնարավոր է խաղադրույք կատարել ցանկացած հանդիպման վրա՝ համակարգում վաստակած միավորներով:
«Մինչ այժմ օգտատերերը միավոր էին վաստակում միայն հաշիվների կանխատեսման միջոցով: Այժմ նրանք կարող են ավելի արագ միավորներ ավելացնել՝ խաղադրույք կատարելու միջոցով: Սակայն, իհարկե, այստեղ արդեն ռիսկ է առկա, քանի որ սխալ խաղադրույք կատարելու դեպքում նրանք կկորցնեն այդ միավորները»,- նշել է Հայկ Արամյանը:
Նրա խոսքով՝ նոր գործառույթը ունի երկու հիմնական նպատակ:
«Նախ, մարդիկ կարողանան իրենց ուժերը մեզ մոտ փորձել` կանխատեսումներ անելով միավորներ վաստակել, ապա դժվարությամբ վաստակած այդ միավորներով կկարողանան խաղադրույք կատարել: Հասկանալով, որ հաջողակ են խաղադրույքներ կատարելու հարցում, կարող են իրենց ուժերը փորձել ռեալ տոտալիզատորներում՝ արդեն իրական գումարով»,- պարզաբանել է Հայկ Արամյանը:
Հայկ Արամյանը նաեւ տեղեկացրել է, որ Dictoro-ում ավելացվել է «Տեսանյութեր» բաժինը, որտեղ այցելուները կարող են գտնել եվրոպական գրեթե բոլոր հետաքրքիր հանդիպումների կրճատ ամփոփումը:

12:20 | 15.02.16 | News | exclusive 3583
Armenian Dictoro sport platform, where you can predict scores of European football championship matches and gain virtual wins, has been completed with new functions.
The platform founder Hayk Aramyan told Itel.am that from now on it is possible to place bets on any game on Dictoro with the points earned in the system.
“Users have earned points only by score predictions until now. Now they can add points faster by making bets. However, this already poses an obvious risk of losing the points in case of wrong prediction,” noted Hayk Aramyan.
According to him, new function has two main goals.
“We allow people to try their strength at our platform first, earn points by making predictions, then bet those hard-won points. Seeing they are lucky in betting, they can try their strength in real totalizators with real money,” explained Hayk Aramyan.
Hayk Aramyan also marked that Videos section was added on Dictoro, where visitors can find highlights of almost all interesting European matches.