15:25 | 09.02.16 | Նորություններ | 6128
Այսօր նշվում է Ապահով համացանցի օրը, եւ արդեն հինգերորդ  տարին անընդմեջ այս օրվա առթիվ` Օրանժ Արմենիան՝ «Հայաստանի ինտերնետ հանրություն» եւ «Մեդիակրթության կենտրոն» կազմակերպությունների հետ համատեղ, նախաձեռնում է «Ապահով համացանց Հայաստան» ծրագիրը:
«Ապահով համացանց Հայաստան» նախաձեռնության շրջանակում 150 դպրոցների ավելի քան 3000 աշակերտներ կմասնակցեն բաց դասերի` ստանալով համացանցից ապահով օգտվելու վերաբերյալ գիտելիքներ եւ ուսումնական նյութեր:
«Հայաստանում օրեցօր աճում է համացանցի օգտատերերի թիվը. ինտերնետը յուրաքանչյուրիս առօրյայում ազդեցիկ տեղ է զբաղեցնում: Ինտերնետի աճող հասանելիությունն անշուշտ ընձեռում է կրթության եւ զարգացման լայն հնարավորություններ, սակայն,  միեւնույն ժամանակ անհրաժեշտություն ստեղծում ավելի մեծ ուշադրություն դարձնել երեխաների համար համացանցն ապահով դարձնելու խնդրին: Այս պատճառով արդեն հինգերորդ տարին անըդնմեջ մեր գործընկերների հետ միասին նախաձեռնում ենք այս ծրագիրը՝ համացանցի օգտատերերին կրթելու եւ անցանկալի բովանդակությամբ կայքերից երեխաների պաշտպանությունը բարելավելու համար»,- ասել է Օրանժ Արմենիայի Մարքեթինգի տնօրեն Տիգրան Սաֆարյանը:

15:25 | 09.02.16 | Новости | 6486
Сегодня отмечается День безопасного интернета, и уже пятый год подряд совместно с Центром медиаобразования и Интернет-сообществом Армении Оранж Армения инициирует проект «Безопасный интернет - Армения».
В рамках инициативы «Безопасный интернет - Армения» более 300 учеников 150 школ примут участие в открытых уроках, на которых приобретут знания по безопасному пользованию интернетом и получат учебные материалы.
«В Армении ежедневно растет число пользователей сети: интернет занимает значительное место в жизни каждого из нас. Растущий доступ в интернет, без сомнения, открывает широкие возможности для обучения и развития, однако в то же время возникает необходимость уделять больше внимания проблеме обеспечения безопасности сети для детей. По этой причине уже пять лет мы вместе с нашими партнерами проводим этот проект – для обучения пользователей интернета и ограждения детей от сайтов с нежелательным содержанием», - сказал директор по маркетингу Оранж Армения Тигран Сафарян.