«Այբ» կրթական հիմնադրամի կողմից անցկացվող «Կենգուրու» դպրոցական միջազգային մաթեմատիկական մրցույթը կանցկացվի մարտի 17-ին։
«Այբ» հիմնադրամում նշել են, որ մրցույթին մասնակցելու հրավեր-փաթեթներն արդեն ուղարկվել են Հայաստանի եւ Արցախի 1274 դպրոցներ:
Աշակերտների մասնակցության համար վճարումը կատարելու եւ դպրոցի ցանկում գրանցվելու վերջնաժամկետը փետրվարի 19-ն է:
Մրցույթի մանրամասները հասանելի են այստեղ:
2015 թվականին «Կենգուրուն» աննախադեպ արդյունք է ցուցաբերել. մրցույթին մասնակցել է 3-12-րդ դասարանների 44 981 աշակերտ ՀՀ բոլոր մարզերի եւ Արցախի 1068 դպրոցներից: «Կենգուրուն» նախորդ տարի ունեցել է 4 հաղթող, ինչպես նաեւ 1389 մրցանակակիր աշակերտ, որոնցից 461-ը գրանցել է լավագույն արդյունք եւ արժանացել նաեւ պատվոգրի:

11:55 | 29.01.16 | Новости | 4287
Как отметили в фонде «Айб», который выступает организаторов конкурса, приглашения по участию в конкурсе отправлены 1274 школам Армении и Арцаха.
Внести оплату за участие школьника и зарегистрироваться можно до 19 февраля. Подробные сведения о конкурсе представлены здесь.
В 2015 году «Кенгуру» показал беспрецедентные результаты: в конкурсе участвовал 44 981 ученик 3-12 классов из 1068 школ со всех марзов Армении, а также из Арцаха. В прошлом году в конкурсе было 4 победителя, 1389 учеников получили призы, из них 461 показали лучший результат и были награждены грамотами.