11:10 | 20.01.16 | Նորություններ | 6874
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ու Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը բնակարանաշինության ծրագրով շրջայցի շրջանակում Շիրակի Բագրավան գյուղում եղել են Հովհաննիսյանների վերակառուցված տանը:
«Այս եւ մյուս համայնքներում աշխատանքներն իրականացվել են սիրով եւ կարեւոր առաքելությամբ: Նման ծրագրերով մենք ձգտում ենք մեր հայրենակիցներին հորդորել, որ խնդիրները լուծելու համար ազատվեն հուսահատության գերությունից: Եվ որքան վճռական ու հաստատակամ լինեն`այնքան արագ կհասնեն արդյունքի: Բոլոր նրանք, ովքեր մասնակցել են շինարարությանը, յուրաքանչյուր քարի հետ՝ տան պատերում ամրացրել են ապագայի հանդեպ լավատեսությունն ու հավատը: Տարիներն իրենց հետ կտանեն եւ ՛ֆիզիկական աշխատանքի ծանրաբեռնվածությունը, եւ՛ դժվար անցյալի հիշողությունները»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
2015թ. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 100 մլն դրամի ներդրում է կատարել բնակարանաշինության ծրագրի իրականացման համար, իսկ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնն» իրականացրել է այն: Արդյունքից օգտվել է 93 ընտանիք:

11:10 | 20.01.16 | Новости | 7198
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян и глава «Домостроительного центра Фулер» Ашот Егиазарян в рамках домостроительной программы побывали в перестроенном доме Ованнисянов в селе Баграван Ширакского марза.
«В этой и других общинах работы проводились с любовью и важной миссией. Подобными делами мы стремимся побудить наших соотечественников избавиться от ощущения безысходности. Чем решительнее и тверже они будут, тем скорее добьются результата. Все, кто участвовал в строительстве, вкладывали в стены оптимизм и веру в будущее. Время унесет и тяжесть физического труда и воспоминания о тяжелом прошлом», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В 2015 году ВиваСелл-МТС выделил 100 млн драмов на осуществление домостроительной программы, а реализовал программу «Домостроительный центр Фулер». Бенециарами программы стали 93 семьи.