16:36 | 02.12.15 | Նորություններ | 4977
Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ամփոփել են գյուղական համայնքներում ջրամատակարարման բարելավմանն ուղղված` համատեղ իրականացված հերթական ծրագրի արդյունքները:
Նախագծի շրջանակում Գեղարքունիքի մարզի Ծովագյուղ համայնքում կառուցվել է համայնքը սնուցող մայր ջրատար եւ ջրամատակարարման ներքին ցանցի ջրագիծ՝ ընդհանուր 4 կմ երկարությամբ:
«Գիտակցելով մարզերի եւ մայրաքաղաքի համաչափ զարգացման անհրաժեշտությունը եւ կարեւորությունը, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն իր գործընկեր կազմակերպությունների հետ համատեղ մի շարք նախագծեր է իրականացնում երկրի ամենախոցելի համայնքներում: Ծրագրերն իրականացնելիս մենք շեշտը դնում ենք կենսական նշանակության ենթակառուցվածքների ստեղծման, ինչպես նաեւ արդեն գոյություն ունեցողների կատարելագործման վրա: Ծովագյուղ համայնքի գրեթե կեսը երկար տարիներ զրկված էր կայուն ջրամատակարարումից, սակայն այդ անարդարությունն արդեն շտկված է, եւ այժմ մի քանի հասարակական հաստատություններ եւ 250 ընտանիք եւս ապահովված կլինեն խմելու ջրով»,- ջրագծի բացմանն ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

16:36 | 02.12.15 | Новости | 5297
Фонд защиты дикой природы и культурных ценностей (FPWC) и ВиваСелл-МТС подвели итоги очередной совместной программы, направленной на улучшение системы водоснабжения в сельской местности.
В рамках проекта в общине Цовагюх марза Гегаркуник построена водопроводная магистраль, питающая общину, а также внутренняя сеть общей протяженностью 4 км.
«Осознавая необходимость и важность параллельного развития марзов и столицы, ВиваСелл-МТС со своими партнерами осуществляет ряд мероприятий в самых уязвимых общинах страны. При реализации программ мы делаем акцент на создании жизненно важной инфраструктуры и совершенствовании уже существующей. Почти половина жителей общины Цовагюх уже долгие годы лишена стабильного водоснабжения, однако эта несправедливость уже исправлена: несколько общественных учреждений и 250 семей теперь обеспечены питьевой водой», - сказал на открытии водопровода гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.