11:15 | 02.12.15 | Նորություններ | 5126
Orange Հիմնադրամը եւ Հայկական ակնաբուժության նախագիծն (ՀԱՆ) ամփոփում են «Լույս հայի աչքերին» ծրագրի շրջանակում այս տարի իրականացված աշխատանքների արդյունքները:
2011-ից ի վեր այս համագործակցության շնորհիվ Հայաստանի մարզերի շուրջ 87 700 բնակիչ անվճար օգտվել է ակնաբուժական որակյալ ծառայություններից։
2015թ. ծրագրում ընդգրկվել են Կոտայքի, Լոռու, Շիրակի եւ Արագածոտնի մարզերը:
««Լույս հայի աչքերին» ծրագիրը, որն իրականացնում ենք մեր գործընկերների հետ համատեղ արդեն 5 տարի շարունակ, Orange Հիմնադրամի կարեւորագույն նախաձեռնություններից է, քանի որ այն օգնում է տասնյակ հազարավոր մարդկանց՝ իրական ու շոշափելի փոփոխություն բերելով նրանց կյանքում: Հպարտությամբ նշում ենք, որ այս համագործակցության ընթացքում արդեն ավելի քան 87 000 մարդ օգտվել է բարձրակարգ ակնային ծառայություններից, սակայն, դեռեւս կարիք կա ծրագիրը շարունակելու. այսպիսով՝ մյուս տարի Աչքի շարժական հիվանդանոցը կրկին կմեկնարկի իր շրջայցը Հայաստանի մարզերով»,- նշել է «Օրանժ Արմենիա»-ի գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Եսայանը:
2011-2015 թթ. Հայկական ակնաբուժության նախագծի եւ Orange Հիմնադրամի համագործակցության շնորհիվ 61 394 մեծահասակ եւ 26 301 երեխա ակնային զննում է անցել:

11:15 | 02.12.15 | Новости | 5201
Фонд Orange и Армянский офтальмологический проект (АОФ) подводят итоги работ, проведенных в рамках программы «Свет армянским глазам» в 2015 году.
Начиная с 2011 года, благодаря этому сотрудничеству, порядка 87 700 жителей регионов Армении получили бесплатную офтальмологическую помощь.
В программу 2015 года вошли Котайкский, Лорийский, Ширакский и Арагацотнский марзы.
«Программа «Свет армянским глазам», которую мы проводим вместе со своими партнерами уже пять лет, является одной из важнейших инициатив фонда Orange, так как помогает десяткам тысяч человек, внося ощутимые перемены в их жизни. С гордостью отмечаем, что в ходе этого сотрудничества уже более 87 000 человек воспользовались высококачественными врачебными услугами. Однако еще существует потребность в продолжении программы, так что, в следующем году мобильная офтальмологическая клиника снова возобновит свои поездки по регионам Армении», - отметил гендиректор «Оранж Армения» Александр Есаян.
Благодаря сотрудничеству Армянского офтальмологического проекта и фонда Orange в 2011-2015 гг. офтальмологическое обследование прошли 61 394 взрослых и 26 301 детей.