17:08 | 01.12.15 | Նորություններ | 5393
«Ռոստելեկոմ»-ի կողմից Հայաստանում անցկացվող միջոցառումների շրջանակում «Азбука Интернета» ձեռնարկի խմբաքանակը պաշտոնական պայմաններում փոխանցվել է Հայաստանի Ազգային գրադարանի պահոց։
«Այս ուսումնական ձեռնարկը մեծ օգնություն է միջին տարիքի բոլոր այն մարդկանց, ովքեր ցանկանում են օգտվել համակարգչից եւ Ինտերնետից։ Յուրաքանչյուրն ուղղակի ընթերցելով ձեռնարկում զետեղված նյութը հեշտությամբ «կընկերանա» համակարգչի հետ։ Շնորհիվ համակարգչային սրահի եւ ուսումնական նյութերի՝ շատերն իրենց համար կբացահայտեն անսահման տեղեկատվության աղբյուրը՝ ինտերնետը»,- ասել է ռուսաստանյան «Ռոստելեկոմ» ԲԲԸ-ի ներկայացուցիչ Յուլիանա Սոկոլենկոն։
Ռուսաստանի գիտության եւ մշակույթի երեւանյան կենտրոնի ղեկավար Մարկ Կալինինը նույնպես կարեւորել է ձեռնարկի առկայությունը Ազգային գրադարանից օգտվող միջին տարիքի բնակչության համար:

17:08 | 01.12.15 | Новости | 5156
В рамках мероприятий, которые проводит в Армении «Ростелеком», несколько пособий «Азбука интернета» были переданы Национальной библиотеке Армении в ходе официальной церемонии.
«Это учебное пособие – большая помощь для всех представителей среднего возраста, которые хотят пользоваться компьютером и интернетом. Каждый, просто прочитав материалы пособия, с легкостью «подружится» с компьютером. Благодаря компьютерному залу и учебным материалам, многие откроют для себя интернет - источник неограниченной информации», - сказала представитель ОАО «Ростелеком» Юлиана Соколенко.
Директор Российского центра науки и культуры в Ереване Марк Калинин также отметил значимость пособия для лиц среднего возраста, которые пользуются Национальной библиотекой.