17:30 | 27.11.15 | Նորություններ | 5678
Նոյեմբերի 30-ին եւ դեկտեմբերի 1-ին «Ռոստելեկոմ»-ը Հայաստանում անցկացնելու է օրեր՝ նվիրված «Азбука Интернета» ձեռնարկի ներկայացմանն ու բաց դասերի հայաստանյան մեկնարկին։
Մասնավորապես, նոյեմբերի 30-ին՝ ժամը 11։00-ին, Ռուսաստանի գիտության եւ մշակույթի երեւանյան կենտրոնում տեղի կունենա ասուլիս, որի ընթացքում պաշտոնապես կմեկնարկի «Азбука Интернета» բաց դասերին նվիրված միջոցառումների շարքը, եւ առաջին անգամ Հայաստանում կներկայացվի ձեռնարկը, որը հատուկ մշակված է հայաստանյան ինտերնետ օգտագործողների համար։
Միջոցառման շրջանակում տեղի կունենա նաեւ «Ռոստելեկոմ»-ի հայտարարած՝ համակարգչային գրագիտության վերաբերյալ թոշակառուների անհատական ձեռքբերումները բնութագրող «Շնորհակալություն Ինտերնետին 2015» (www.azbukainterneta.ru) մրցույթի հաղթողների պարգեւատրման արարողությունը։
Ավելի ուշ՝ ժամը 15։00-ին, ուսումնական ձեռնարկի որոշ խմբաքանակ պաշտոնական պայմաններում կփոխանցվի Հայաստանի Ազգային գրադարանի պահոց։
Ինչ վերաբերում է դասընթացներին, ապա մեկնարկը տրվելու է դեկտեմբերի 1-ին երկու բուհերում՝ Գ․Վ․Պլեխանովի անվան տնտեսագիտական համալսարանի հայաստանյան մասնաճյուղում (ք․ Երեւան, Արզումանյան փ․ 5/2) եւ Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանում (ք․Երեւան, Հովսեփ Էմինի փ․ 123), որտեղ տեղի կունենան 55+ տարիքի բնակչության համար նախատեսված դասընթացներն ու վերապատրաստման դասընթացներ ուսանող կամավորների համար։ Վերջիններս հետագայում հանդես կգան որպես դասընթացավարներ։

17:30 | 27.11.15 | News | 6041
On November 30 and December 1, Rostelecom will hold events in Armenia dedicated to the presentation of “Internet ABC” manual and open lessons.
Particularly at 11:00 on November 30, Yerevan Center for Russian Science and Culture will host a press conference during which “Internet ABC” series of events will officially kick off, and for the first time in Armenia, the manual specially created for Armenian internet users will be presented in Armenia.
Within the event, Rostelecom will hold the awards ceremony of the “Thanks to Internet 2015) (www.azbukainterneta.ru) contest describing the personal achievements of the retired people in terms of acquiring computer skills.
Later, at 15:00, the some hard copies of the handout will be officially transferred to the vault of the National Library of Armenia.
As for the classes, they will start in 2 universities - Armenian branch of Economics Institute after Plekhanov (5/2 Arzumanyan street, Yerevan) and Armenian-Russian (Slavonic) University (123 Hovsep Emin, Yerevan) where trainings for 55+ people and retrainings for students- volunteers will be carried out. The latter will afterwards act as tutors.