17:30 | 27.11.15 | Նորություններ | 5678
Նոյեմբերի 30-ին եւ դեկտեմբերի 1-ին «Ռոստելեկոմ»-ը Հայաստանում անցկացնելու է օրեր՝ նվիրված «Азбука Интернета» ձեռնարկի ներկայացմանն ու բաց դասերի հայաստանյան մեկնարկին։
Մասնավորապես, նոյեմբերի 30-ին՝ ժամը 11։00-ին, Ռուսաստանի գիտության եւ մշակույթի երեւանյան կենտրոնում տեղի կունենա ասուլիս, որի ընթացքում պաշտոնապես կմեկնարկի «Азбука Интернета» բաց դասերին նվիրված միջոցառումների շարքը, եւ առաջին անգամ Հայաստանում կներկայացվի ձեռնարկը, որը հատուկ մշակված է հայաստանյան ինտերնետ օգտագործողների համար։
Միջոցառման շրջանակում տեղի կունենա նաեւ «Ռոստելեկոմ»-ի հայտարարած՝ համակարգչային գրագիտության վերաբերյալ թոշակառուների անհատական ձեռքբերումները բնութագրող «Շնորհակալություն Ինտերնետին 2015» (www.azbukainterneta.ru) մրցույթի հաղթողների պարգեւատրման արարողությունը։
Ավելի ուշ՝ ժամը 15։00-ին, ուսումնական ձեռնարկի որոշ խմբաքանակ պաշտոնական պայմաններում կփոխանցվի Հայաստանի Ազգային գրադարանի պահոց։
Ինչ վերաբերում է դասընթացներին, ապա մեկնարկը տրվելու է դեկտեմբերի 1-ին երկու բուհերում՝ Գ․Վ․Պլեխանովի անվան տնտեսագիտական համալսարանի հայաստանյան մասնաճյուղում (ք․ Երեւան, Արզումանյան փ․ 5/2) եւ Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանում (ք․Երեւան, Հովսեփ Էմինի փ․ 123), որտեղ տեղի կունենան 55+ տարիքի բնակչության համար նախատեսված դասընթացներն ու վերապատրաստման դասընթացներ ուսանող կամավորների համար։ Վերջիններս հետագայում հանդես կգան որպես դասընթացավարներ։

17:30 | 27.11.15 | Новости | 6018
30 ноября, 2015 «Ростелеком» проведет «Дни Азбуки Интернета в Армении» посвященные презентации пособия «Азбука Интернета» и началу открытых уроков в Армении.
В частности, 30 ноября, в 11:00 в Российском центре науки и культуры в Ереване состоится пресс-конференция, во время которой официально будет объявлено начало мероприятий посвященных открытым урокам «Азбуки Интернета», и впервые в Армении будет представлено пособие, которое специально разработано для Интернет пользователей Армении.
На пресс-конференции будут присутствовать Советник Посольства Российской Федерации в Республике Армения Олег Вячеславович Шаповалов, Начальник управления информатики и связи Министерства транспорта и связи РА Сурен Петросян, Генеральный директор ЗАО «ДЖИЭНСИ-АЛЬФА», «Ростелеком» в Армении Айк Владиславович Фарамазян, Заместитель директора Департамента внешних коммуникаций ПАО «Ростелеком» Юлиана Юрьевна Соколенко, Руководитель Российского центра науки и культуры в Ереване Марк Андреевич Калинин, Директор Национальной Библиотеки Армении Тигран Заргарян.
В рамках мероприятия также состоится награждение участников конкурса личных достижений пенсионеров в изучении компьютерной грамотности «Спасибо Интернету – 2015» организованным ранее «Ростелекомом» в Армении.
В 15:00, тираж учебных пособий будет передан в Национальную библиотеку Армении.
Начало открытых уроков состоится 1-ого декабря в двух вузах - в Ереванском филиале Российского экономического университета им. Г.В.Плеханова (Ереван, ул. Арзуманяна 5/2) и в Российско-Армянском (Славянском) университете (Ереван, ул. Овсеп Эмини, 123).
Открытые уроки предназначены для представителей старшего поколения и обучения студентов-волонтеров, которые в дальнейших программах будут сами проводить уроки компьютерной грамотности для пожилых людей.