09:42 | 22.10.15 | Նորություններ | 5946
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» աջակցությամբ Տավուշի մարզի Մովսես գյուղում ավարտին է հասցվել Ավալյանների կիսակառույց տան շինարարությունը:
Ավալյանների ընտանիքը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից ֆինանսավորվող եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» կողմից իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրում ընդգրկվել է 2015թ. գարնանը:
Բնակարանամուտի արարողությանը մասնակցել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ու Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը:
«Հակառակորդի աչքի առաջ շինարարություն ծավալելը նրա դեմ պայքարի լավագույն տարբերակներից է: Դա նրանց ուղղված հստակ ուղերձ է այն մասին, որ հայը շարունակելու է մնալ, արարել իր հայրենի հողում եւ ընդառաջ չի գնալու գյուղը լքելու հակառակորդի ցանկությանը: Սահմանամերձ գյուղում ապրելու հանգամանքը մովսեսցուն դարձրել է առավել ամուր եւ զգոն: Մենք այստեղ ենք, որպեսզի միասին նշենք Ավալյանների բնակարանամուտը եւ վստահություն հաղորդենք մյուս ընտանիքներին: Մենք ձեր կողքին ենք»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Տավուշի մարզի Ներքին Կարմիրաղբյուր, Մովսես, Այգեպար գյուղերում բնակարանաշինության ծրագրով այս տարի աջակցություն է ստացել 11 ընտանիք:

09:42 | 22.10.15 | Новости | 5986
При поддержке ВиваСелл-МТС и Центра Фуллер в селе Мовсес Тавушского марза завершено строительство дома Авалянов.
Семья Авалян вошла в программу, осуществляемую Центром Фуллер и финансируемую ВиваСелл-МТС, весной 2015 года.
В праздновании новоселья семьи приняли участие генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян и глава Центра Фуллер Ашот Егиазарян.
«Строить дома на глазах у противника – лучший способ борьбы против него. Это четкое послание, говорящее, что армяне останутся здесь и дальше, будут творить на своей земле, не уступят желанию противника и не бросят свое село. Жизнь в приграничном селе сделала жителей Мовсеса более твердыми и подготовленными. Мы здесь, чтобы вместе отметить новоселье Авалянов и вселить уверенность в другие семьи. Мы с вами», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В селах Тавушского марза Неркин Кармирахпюр, Мовсес и Айгепар по данной домостроительной программе помощь получили уже 11 семей.