11:34 | 21.10.15 | Նորություններ | 5276
Հայկական ակնաբուժության նախագծի (ՀԱՆ) եւ Orange Հիմնադրամի «Լույս հայի աչքերին» համատեղ ծրագրի շրջանակում հոկտեմբերի 19-ից Աչքի շարժական հիվանդանոցը (ԱՇՀ) Արագածոտնի մարզում իրականացնում է անվճար ակնային զննումներ բոլոր բնակիչների եւ անվճար բուժումներ ու վիրահատություններ սոցիալապես անապահով անձանց համար։
Ակնկալվում է, որ Արագածոտնի մարզում ակնային ստուգումներ կանցնեն 1500 մեծահասակներ եւ նույնքան աշակերտներ:
Orange Հիմնադրամի եւ Հայկական ակնաբուժության նախագծի ղեկավարները հոկտեմբերի 20-ին այցելել են Թալին՝ ծանոթանալու Աչքի շարժական հիվանդանոցի ընթացիկ աշխատանքներին:
««Լույս հայի աչքերին» ծրագիրն Orange Հիմնադրամի կարեւորագույն նախաձեռնություններից է, հատկապես այն պատճառով, որ մարզային բնակիչների համար հասանելի է դարձնում որակյալ ակնային ծառայությունները եւ շոշափելի կերպով բարելավում նրանց կյանքը: Հպարտ ենք Հայկական ակնաբուժության նախագծի հետ երկարամյա համագործակցությամբ եւ ամեն տարի գրանցվող նշանակալի արդյունքներով», - ասել է Orange Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Եսայանը:
Աչքի շարժական հիվանդանոցը Թալինում կմնա մինչեւ հոկտեմբերի 24-ը, այնուհետեւ կուղեւորվի Ապարան եւ Աշտարակ:

11:34 | 21.10.15 | Новости | 5561
В рамках программы «Свет армянским глазам», осуществляемой совместно Армянским офтальмологическим проектом (АОП) и фондом Orange, с 19 октября мобильная офтальмологическая клиника проводит бесплатное обследование, лечение, в том числе и операции, для всех необеспеченных жителей Арагацотнского марза.
Ожидается, что в Арагацотнском марзе обследование пройдут 1500 пожилых людей и столько же школьников.
Руководители АОП и фонда Orange 20 октября посетили Талин, где ознакомились с текущей работой мобильной клиники.
«Программа «Свет армянским глазам» - один из важнейших проектор фонда Orange, особенно по той причине, что благодаря нему качественная офтальмологическая помощь становится доступной для жителей регионов, что делает их жизнь значительно лучше. Мы гордимся многолетним сотрудничеством с АОП и ощутимыми результатами, которые регистрируются  каждый год», - сказал генеральный директор фонда Orange Александр Есаян.
Мобильная офтальмологическая клиника будет находиться в Талине до 24 октября, после чего отправится в Апаран и Аштарак.