17:44 | 07.10.15 | Նորություններ | 3380
Ապարան քաղաքի արվեստիդպրոցի եւՔուչակհամայնքի նկարչության խմբակի ավելի քան 50 սանկմասնակցիPicsArtնկարչականեւֆոտո-խմբագրման ծրագրի դասընթացների:
Նախաձեռնությունն իրականացնում ենPicsArt ընկերությունը եւ Վորլդ Վիժն Հայաստանը:
«Հայաստանի ապագա զարգացումը մեծապես կախված է մեր երկրում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացումից: Դա բնական ռեսուրսներ չի պահանջում, այլ միայն գիտելիք եւ համապատասխան կրթություն: Հուսով եմ, որ այս ծրագիրը Հայաստանի կրթական գործընթացի համար նոր եւ կարեւոր մի փուլի սկիզբ կդառնա, որ դրական ազդեցություն կունենա ոչ միայն առանձին անհատների, այլեւ համայնքների եւ երկրի ապագայի համար»,- ասել է PicsArt-ի հիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Հովհաննես Ավոյանը:
Վորլդ Վիժն Հայաստանիծրագրիտնօրեն ԺիրայրԷդիլյանն էլասել է, ործրագիրը կօգնի ընդլայնել կրթականհնարավորությունները սոցիալապեսանապահովերիտասարդների համար՝ զինելով ժամանակակից գիտելիքներով եւ ստեղծելով հետագա մասնագիտական աճի նոր հնարավորություններ:
PicsArt-ի ֆինանսավորմամբ երկու դպրոցների խմբակներին տրամադրվել է 29 պլանշետ:
Դասընթացները կանցկացնենխմբակների նկարչությանուսուցիչները, որոնք վերապատրաստվել են PicsArt-ի կողմից: Հետագայում ընկերության մասնագետները պարբերաբարկայցելեն դպրոցներ՝ խորհրդատվություն տրամադրելով եւ աջակցելով դասընթացների անցկացմանը:
PicsArt-ի սոցիալական ցանցի միջոցովդասընթացներիմասնակիցները ծրագրի այլ օգտագործողների հետ հաղորդակցվելու եւ փորձփոխանակելու հնարավորությունկստանան՝ իրենցաշխատանքներըPicsArt-իկայքումտեղադրելով եւմասնակցելովառցանցմրցույթների:

50 students from Aparan city Art School and dedicated group from Quchak community will take part in PicsArt’s photo and photo editing project trainings.
The project is being carried out by PicsArt and World Vision Yerevan.
“The development in Armenia is strongly connected with the development in technology. It doesn’t require natural resources, but only knowledge and appropriate education. I hope that it will become a new and important start in Armenian education process and it will impact positively not only on individuals but also communities and the future of the country”, said PicsArt’s Founder and Executive Manager Hovhannes Avoyan.
World Vision Armenia’s director Zhirayr Edilyan said that the program will help expand educational opportunities for socially challenged youth to arm with contemporary education and create opportunities for further career growth.
PicsArt financed the 2 schools to get 29 tablets.
The lessons will be carried out by the teachers of the dedicated groups that had been trained by PicsArt. The company specialists will visit the schools in the future to provide advice and support the lesson process.
Students that take part in PicsArt lessons will be given the opportunity to other users and exchange experience with them by posting their works in PicsArt webpage and taking part in online competitions.