17:17 | 24.06.15 | Նորություններ | 4723
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, ընկերության աշխատակիցները եւ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» թիմը Գեղարքունիքի մարզի Դդմաշեն համայնքում մասնակցել են Մելիքյանների ընտանիքի կիսակառույց տան շինարարությանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում նշել են, որ թիմը ծեփամածիկով հարթեցրել է տան պատերը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» համագործակցության արդյունքում հանրապետության տարբեր համայնքների 53 ընտանիք ապահով կացարան ունի: Տարեվերջին բարեկարգված կամ կիսակառույցը ավարտին հասցրած ընտանիքների թիվը կհասնի 93-ի:
«Գյուղի զարգացմանն աջակցելը մեր ընկերության ուշադրության կենտրոնում է՝ հաշվի առնելով ուրբանիզացման բարձր տեմպերը: Հայաստանի համար գյուղական ենթակառուցվածքների զարգացումն էլ ավելի կարեւոր է՝ գյուղական շրջաններից արտագաղթը հնարավորինս նվազեցնելու տեսանկյունից: Հայրենյաց հողում արմատներ գցելու, գետնին ամուր կագնելու, ապագային լավատեսությամբ եւ հավատով նայելու համար հողի մշակը չպետք է ունենա տանիքի խնդիր: Ուրախ ենք այստեղ գտնվելու եւ Մելիքյանների երկար փափագած երազանքը համատեղ ուժերով իրականություն դարձնելու համար»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Չեմ կարող նկարագրել այն երջանկությունը, որն այժմ զգում եմ: Երախտապարտ եմ բոլոր նրանց, ում աջակցությամբ, այսքան տարիներ հետո, հնարավորություն կունենանք ապրելու կենցաղային բավարար պայմաններում»,- ասել է ընտանիքի մայրը՝ Լեյլա Առաքելյանը:
Ծրագրի իրականացման համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 100 մլն դրամի ներդրում է կատարել (2014թ.՝ 55 մլն դրամ), իսկ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնը» իրականացնում է ծրագիրը:

17:17 | 24.06.15 | Новости | 4890
Гендиректор и сотрудники компании ВиваСелл-МТС, а также армянский домостроительный центр «Фулер» участвовали в строительстве дома семьи Меликян в общине Ддмашен Гегаркуникской области Армении.
В ВиваСелл-МТС отметили, что команда нанесла на стены дома шпатлевку.
В результате сотрудничества ВиваСелл-МТС и домостроительного центра «Фулер» 53 семьи в разных общинах получили надежное жилье. К концу года число семей с благоустроенными или достроенными домами достигнет 93.
«Поддержка развития сел находится в центре внимания нашей компании, учитывая высокие темпы урбанизации. Для Армении развитие сельской инфраструктуры еще важнее с точки зрения сокращения эмиграции из сельских районов. У жителя села не должно быть проблем с кровом, чтобы укрепиться на родной земле, твердо стоять на ней и смотреть в будущее с оптимизмом. Мы рады находиться здесь и воплощать в жизнь давнюю мечту Меликянов», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
«Я не могу описать счастье, которое наполняет меня. Я благодарна всем, благодаря кому после стольких лет у нас появилась возможность жить в удовлетворительных бытовых условиях», - сказала мать семейства Лейла Аракелян.
На осуществление программы ВиваСелл-МТС выделил 100 млн драмов (22 млн в 2014 году). Реализацией проекта занимается домостроительный центр «Фулер».