17:53 | 22.06.15 | Նորություններ | 4833
Հունիսի 21-ին վեցերորդ տարին անընդմեջ Orange-ը երաժշտասերների հետ միասին տոնել է Երաժշտության համաշխարհային օրը:
Երեկոյան Երեւանի Շառլ Ազնավուրի հրապարակում Orange-ը կազմակերպել էր մեծ համերգ, որի ընթացքում կենդանի կատարմամբ ելույթ են ունեցել The Beautified Project, EmpYraY, Որդան Կարմիր, The Windrose, Նաիրի, HIGH եւ Միացյալ Նահանգներից ժամանած Palm of Granite խմբերը:
Ավելի վաղ նույն հրապարակում Orange-ի բեմում Ֆրանսիայի Դեսպանության նախաձեռնությամբ  ֆրանսիական երգի սիրահարների համար «Top 15 pour 2015» համերգի շրջանակում սիրողական երաժիշտներ ու խմբեր կատարել են ժամանակակից ֆրանսիական երգեր:
ՀՀ մշակույթի նախարարության նախաձեռնությամբ՝ Հաղթանակի զբոսայգում փոքրիկ երեւանցիների համար տեղի է ունեցել մանկական համերգ՝ «Արեւներ» մանկական անսամբլի մասնակցությամբ եւ ջազ-էստրադային համերգ՝ «Երեւանի էստրադային եւ ջազային արվեստի պետական քոլեջի» սաների եւ անհատ կատարողների մասնակցությամբ:
Դասական եւ էթնիկ երաժշտությունը նախընտրողների համար Կոնսերվատորիայի պուրակում ելույթ են ունեցել «Օլդ Բենդ» ֆոլկ վոկալ քառյակը, «Զանգակներ» համույթը եւ «Արտ վոկալ անսամբլ»-ը:

17:53 | 22.06.15 | Новости | 4800
Вечером на площади им. Шарля Азнавура Orange организовал масштабный концерт, на котором выступили The Beautified Project, EmpYraY, «Вордан Кармир», The Windrose, «Наири»,  и американская группа Palm of Granite.
Ранее на той же площади по инициативе посольства Франции состоялся концерт Top 15 pour 2015 для ценителей французской музыки, в ходе которого музыканты-любители исполнили современные французские песни.
По инициативе Министерства культуры Армении в Парке победы для маленьких ереванцев состоялся концерт с участием детского коллектива «Аревнер», а также джазово-эстрадный концерт с участием студентов Ереванского государственного колледжа эстрадного и джазового искусства и частных исполнителей.
Для любителей классической и этнической музыки в парке при консерватории выступили этно-вокальный квартет «Олд-бэнд», ансамбль «Зангакнер» и «Арт-вокал ансамбль».