17:53 | 22.06.15 | Նորություններ | 4833
Հունիսի 21-ին վեցերորդ տարին անընդմեջ Orange-ը երաժշտասերների հետ միասին տոնել է Երաժշտության համաշխարհային օրը:
Երեկոյան Երեւանի Շառլ Ազնավուրի հրապարակում Orange-ը կազմակերպել էր մեծ համերգ, որի ընթացքում կենդանի կատարմամբ ելույթ են ունեցել The Beautified Project, EmpYraY, Որդան Կարմիր, The Windrose, Նաիրի, HIGH եւ Միացյալ Նահանգներից ժամանած Palm of Granite խմբերը:
Ավելի վաղ նույն հրապարակում Orange-ի բեմում Ֆրանսիայի Դեսպանության նախաձեռնությամբ  ֆրանսիական երգի սիրահարների համար «Top 15 pour 2015» համերգի շրջանակում սիրողական երաժիշտներ ու խմբեր կատարել են ժամանակակից ֆրանսիական երգեր:
ՀՀ մշակույթի նախարարության նախաձեռնությամբ՝ Հաղթանակի զբոսայգում փոքրիկ երեւանցիների համար տեղի է ունեցել մանկական համերգ՝ «Արեւներ» մանկական անսամբլի մասնակցությամբ եւ ջազ-էստրադային համերգ՝ «Երեւանի էստրադային եւ ջազային արվեստի պետական քոլեջի» սաների եւ անհատ կատարողների մասնակցությամբ:
Դասական եւ էթնիկ երաժշտությունը նախընտրողների համար Կոնսերվատորիայի պուրակում ելույթ են ունեցել «Օլդ Բենդ» ֆոլկ վոկալ քառյակը, «Զանգակներ» համույթը եւ «Արտ վոկալ անսամբլ»-ը:

17:53 | 22.06.15 | News | 4754
Orange had organized a great concert at Charles Aznavour Square in Yerevan, which included the live performances of the following bands: The Beautified Project, Empyray, Vordan Karmir, the Windrose, Nayiri, HIGH, and Palm of Granite from the U.S.
Earlier, the lovers of French songs had the chance to enjoy “Top 15 pour 2015” concert performed by amateur musicians and bands on Orange stage. The concert was held on the initiative of the French Embassy.
On the initiative of the Ministry of Culture of Armenia, a children’s concert was held at Victory Park for younger Yerevanians with the participation of Arevner children’s ensemble. There was also a pop-jazz concert performed by the students of Yerevan State College of Variety and Jazz Art and individual performers.
“Old Band” folk vocal quartet, “Zangakner” and “Art Vocal” ensembles performed for the lovers of classical and ethnic music at Conservatory Park.