14:02 | 16.06.15 | Նորություններ | 6850
«Ռոստելեկոմ»-ի կողմից լրագրողների շրջանում անցկացված՝ «Տեխնոլոգիաներ կյանքի համար-Ինտերնետ լույսի արագությամբ» խորագիրը կրող մրցույթի հայաստանյան հաղթողը՝ Հայկուհի Ասատրյանը, մասնակցել է հունիսի 10-ին Մոսկվայում անցկացված ամփոփիչ միջոցառմանն ու մրցանակաբաշխությանը:
Մրցանակաբաշխության ընթացքում պարզ են դարձել աշնանը Չինաստան մեկնող վեց լրագրողների անունները։
Միջոցառումը ներառել է այցելություն Ռոստելեկոմի գլխամաս, հանդիպում ՌԴ կապի եւ հեռահաղորդակցության նախարարություն եւ մրցանակաբաշխության արարողություն մրցույթի գլխավոր գործընկեր Huawei ընկերության մոսկովյան ցուցասրահում։
Մրցույթը ռուսաստանյան լրագրողների շրջանում շուրջ չորս տարվա պատմություն ունի, եւ 2015թ. հայաստանյան լրագրողների մասնակցությունը մրցույթին հաղորդել է միջազգային կարգավիճակ։
Աշնանը հաղթող լրագրողների պատվիրակությունը կայցելի Huawei ընկերության գլխամաս Չինաստանի Շենչժեն քաղաքում։

14:02 | 16.06.15 | Новости | 4471
Айкуи Асатрян, победительница организованного компанией «Ростелеком» в Армении журналистского конкурса «Технологии для жизни – интернет со скоростью света!», 10 июня в Москве участвовала в итоговом мероприятии и церемонии вручения призов.
В ходе конкурса определились шестеро участников, которые осенью отправятся в Китай.
В программу мероприятия вошло посещение головного офиса «Ростелеком», встреча в министерстве связи и массовых коммуникаций РФ, а также церемония в московском выставочном зале главного партнера конкурса, компании  Huawei.
В России конкурс уже имеет четырехлетнюю историю, а с участием армянских журналистов в 2015 году он приобрел международный статус.
Осенью делегация, в составе которой будут победители конкурса, посетит штаб-квартиру Huawei в Шэньчжэне (Китай).