14:02 | 16.06.15 | Նորություններ | 6850
«Ռոստելեկոմ»-ի կողմից լրագրողների շրջանում անցկացված՝ «Տեխնոլոգիաներ կյանքի համար-Ինտերնետ լույսի արագությամբ» խորագիրը կրող մրցույթի հայաստանյան հաղթողը՝ Հայկուհի Ասատրյանը, մասնակցել է հունիսի 10-ին Մոսկվայում անցկացված ամփոփիչ միջոցառմանն ու մրցանակաբաշխությանը:
Մրցանակաբաշխության ընթացքում պարզ են դարձել աշնանը Չինաստան մեկնող վեց լրագրողների անունները։
Միջոցառումը ներառել է այցելություն Ռոստելեկոմի գլխամաս, հանդիպում ՌԴ կապի եւ հեռահաղորդակցության նախարարություն եւ մրցանակաբաշխության արարողություն մրցույթի գլխավոր գործընկեր Huawei ընկերության մոսկովյան ցուցասրահում։
Մրցույթը ռուսաստանյան լրագրողների շրջանում շուրջ չորս տարվա պատմություն ունի, եւ 2015թ. հայաստանյան լրագրողների մասնակցությունը մրցույթին հաղորդել է միջազգային կարգավիճակ։
Աշնանը հաղթող լրագրողների պատվիրակությունը կայցելի Huawei ընկերության գլխամաս Չինաստանի Շենչժեն քաղաքում։

14:02 | 16.06.15 | News | 4470
The Armenian winner of Rostelecom's ''Technologies for Life- Internet at the Light of Speed'' journalists' contest, Haykuhi Asatryan, took part in the final event and awards ceremony in Moscow on June 10.
The winning six journalists' names who will set off to Shenzhen city in China were announced at the awards ceremony.
The event comprised a visit to the Rostelecom headquarters, meeting with the Russian Ministry of Telecommunications and main partner of the contest, Huawei company's Moscow exhibition hall.
The contest has a history of 4 years among journalists and Armenian journalists' participation in 2015 has given it an international status.
In autumn, the delegation of the winning journalists will visit Huawei head office in Shenzhen in China.